comScore

Galatasaray Galatasaray

Lukas Podolski için teklif geldi

11 Ocak 2017, Çarşamba 09:39
Lukas Podolski için teklif geldi

Galatasaray'da yıldız futbolcu Lukas Podolski için Çinliler ısrarcı tavrını sürdürdü ve transferi bitirmek için harekete geçti.

FutbolArena - Süper Lig'de ikinci yarı için hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da Lukas Podolski'nin transferinde sıcak saatler yaşanıyor. Alman futbolcu için Çin kulübünün yeniden harekete geçtiği ve sarı kırmızılıların istediği bonservis bedelini ödeyerek transferi bitireceği ileri sürüldü.
 

Lukas Podolski, Çin'e transfer olacak mı?


Fanatik'in haberine göre; Beijing Guoan Kulübü, 32 yaşındaki Alman futbolcunun transferinde kararlı olduğunu yineledi ve belirtilen tarihten önce bu işi bitireceğini iletti. Böylece Galatasaray Lukas Podolski'yi 7 milyon euroya Çin kulübüne satacak. Daha önce menajerler aracılığıyla Galatasaray'la temas kuran Çinliler resmi yoldan sarı-kırmızılılara tekliflerini bildirdiler.

Çin ekibi, “Hiç merak etmeyin. Bugün 20 Ocak'a kalmayacak. Hem siz hem biz mutlu olacağız. Podolski'yi alıyoruz. Buna göre planlarınızı yapabilirsiniz” mesajını ilettiler.
Galatasaray öneriyi kabul etti ama transfere nokta konulması için Lukas Podolski'nin ‘tamam' demesi bekleniyor. Ülkesinden dönen Lukas Podolski'nin Çin kulübüyle görüşmesinin sonuçlanmasını bekleyen Galatasaray buna göre transferde forvet hattına takviye yapacak. Konuyla ilgili dün Milliyet'e konuşan Galatasaraylı idareciler ise, “Podolski artık gitti denilebilir. Çin kulübüyle alacağı para konusunda detayları görüşüyor. O noktalanır noktalanmaz bu transfer açıklanır” dediler. Galatasaray Podolski'den gelecek parayla forvet dışında stoper ihtiyacını da karşılayacak.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)