comScore

Juventus Juventus

Lukaku: 'Juventus'u reddettim'

05 Eylül 2016, Pazartesi 14:51
Lukaku: 'Juventus'u reddettim'

Everton'ın Belçikalı yıldızı Romelu Lukaku transfer döneminden Juventus'tan gelen teklifi kabul etmediğini açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler – İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton'da forma giyen Romelu Lukaku'nun ismi transfer döneminde çok konuşulmuştu. 23 yaşındaki santrforun Chelsea'ye veya Juventus'a gidebileceği iddia edilirken, kulübünde kalmıştı.
 
Belçikalı futbolcu transfer süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Lukaku: “Avrupa kupalarında olmamak üzüyor ama ben yaşanan her şeyin bir sebebi olduğuna inanıyorum. Everton'da kalmak yerine Juventus'a gidebilirdim. Ama Everton'da kalmayı seçtim çünkü İtalya'ya gitmek için çok erken olduğuna inandım. Burada da kötü bir performans göstermiyordum.” diye konuştu.
 
Geleceğe dair açıklamalarda da bulunan Lukaku sezon sonunda ayrılabileceğinin işaretlerini verdi. Belçikalı futbolcu: “Artık yeni bir hocamız var. Roberto Martinez'den çok daha farklı bir çalıştırıcı. Ronald Koeman yönetiminde gelişim sağlayabileceğimize inanıyorum. Benim için de son adım olabilir, sonrasında geleceği bakacağım. Birkaç kulübün benimle ilgilendiğini biliyordum. Ama Everton'ın beni bırakmayacağı belli olmuştu. Ben de elimden gelenin en iyisinin yapıp ne olacağını beklemeye krara verdim. Menajerim Minno Raiola'ya Everton ile kontrat yenileme konusundaki fikrimi söyledim. Benim için en doğru karar ne ise onu yapacağız. Bence futbol sadece paradan ibaret değildir. Ben kupalar kazanmak istiyorum. Ama ayrılmak isteyip de kulübüm buna izin vermediğinde, ben idmanlara çıkmayacak, para cezası alacak bir futbolcu değilim. Sakin kalıp, kulübüme saygı göstermeye devam ederim. Umarım onlar da bana saygı gösterir ve ön kapıdan çıkmama izin verir.” diye konuştu.
 
Romelu Lukaku'nun Everton ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2019'da sona eriyor.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.