comScore

Lucescu'ya Rus gazeteciden ilginç Arda Turan sorusu

13 Ekim 2018, Cumartesi 18:53
Lucescu'ya Rus gazeteciden ilginç Arda Turan sorusu

Rusya - Türkiye maçı öncesi Rus gazeteci, Mircea Lucescu'ya basın toplantısında kadroda olmayan Arda Turan'ın oynayıp oynamayacağını sordu. 

FutbolArena - UEFA Uluslar Ligi'nde Milli Takımımız deplasmanda Rusya ile karşılaşacak. Rusya - Türkiye maçı öncesi Milli Takım Teknik Direktör Lucescu, basın toplantısında açıklamalarda bulunurken, Rus gazeteciden ilginç bir soru geldi. Basın toplantısında Lucescu'ya soru yönelten bir Rus gazeteci, kadroda yer almayan Arda Turan'ın 11'de olup olmayacağını sordu. 


Rusya - Türkiye maçı Lucescu'nun basın toplantısı


"RUSYA'NIN FİZİK GÜCÜ BİZDEN ÜSTÜN"

Rusya fizik gücü yüksek olan, tecrübeli oyunculardan kurulu, süratli oynayan bir takım. Biz ise onlara göre daha farklıyız. Fizik gücümüz Rusya ile kıyaslanamaz. Daha kısa paslarla oynamaya çalışan bir takımız. Bakacağız. Kimin daha başarılı olacağını göreceğiz. 
"YURT DIŞINA GİDEN OYUNCULARIMIZ..."

Yurt dışına giden futbolcuların kendi takımlarında kalıcı olabilmeleri için onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Daha fazla süre almaları bizim için iyi. 

"FİZİK GÜCÜMÜZÜ ZORLAYACAK BİR DURUMUMUZ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Ben Türk futbolcuların kalitelerini öne çıkarmaya çalışan bir futbol oynatmaya çalışıyorum. Çünkü bizim fizik gücünü çok zorlayacak bir durumumuz söz konusu değil."

Mircea Lucescu ilk 11 konusunda gelen "Arda Turan 11'de olacak mı yoksa başka bir tercihiniz var mı?" sorusuna, "11'i size burada söylemem." yanıtını verd. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.