comScore

Lucescu'dan tazminat sorusuna isyan! "Onlar kim?!"

20 Kasım 2018, Salı 23:14
Lucescu'dan tazminat sorusuna isyan!

Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna ile oynanan ve golsüz berabere biten maçın ardından konuştu. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna maçının ardından TRT Spor'a konuştu ve sonrasında düzenlenen basın toplantısında milli takımın durumuyla alakalı açıklamalarda bulundu. 


Mircea Lucescu'nun Türkiye - Ukrayna maç sonu basın toplantısı


"UKRAYNA GİBİ YAPMAK İSTİYORUZ"

Hazırlık maçı. Shevchenko ile konuştum. Hazırlık maçını alırken Shevchenko'nun ekibi yarısı Shakhtar, yarısı diğer takımlardan kurulu bir takım. Biz de onlar gibi olmak istiyoruz. Bu gelişimi hızlıca yaptılar. Biz de aynısını yapmak istiyoruz. 
"BİZDE AVRUPA'DA 11'DE OYNAYAN 1-2 OYUNCU VAR"

Onların ekibindeki bütün oyuncular Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde 11'de oynuyor. Bizim takımda bu seviyede 1-2 oyuncu var. Bizim de aynı yüksek seviyeye çıkmamız gerekiyor. 

"SONUÇ İLGİMİ ÇEKMİYOR"

Sonuç şu anda ilgimi çekmiyor. Oyuncularımı rekabetçi ortamda oynayabilecekleri sistemde kendilerini bulmalarını istiyorum. Onlara bakıyoruz. Devamlılık lazım. Geçen seneden bu seneye baktığınız zaman 8-9 tane Türkiye Ligleri'ndeki önemli oyuncular piyasada yok. Umut ediyorum ki, bu oyuncular kendi kulüplerinde de ilk 11'de oynayıp devamlılık sağlayacaktır. Bu bizim işimize gelecektir. 

"MART SONUNA KADAR SÜREÇ VAR"

Artık önümüzde Mart sonuna kadar süreç var. O süreçte oyuncular kendi kulüplerinde oynayacaklar. Umarım nasıl oynamaları gerektiğini bilerek tekrar toplanacağız. 

"UKRAYNA GİBİ OLMALIYIZ"

Ukrayna'yı gördünüz. Grupta lider oldular. Hızlı oynayan, teknik ve genç bir ekip. Bizim de Ukrayna gibi olmamız, yükselmemiz ve o seviyede olmamız lazım. 

"BENİ ELEŞTİRENLERİN SEVİYESİ NE?"

Lucescu'ya basın toplantısında, "Kamuoyunda Sürekli bahane ürettiğiniz, çok yaşlı olduğunuz, oyuncu seçimlerinde adaletsizlik yaptığınız, tazminat almak için koltukta kaldığınız yönünde sert yorumlar var. Ne diyorsunuz? şeklinde bir soru yöneltildi. Rumen teknik adam, "Bunları söyleyenler kim? Onların seviyeleri ne? Milli takıma bir katkıları yok ki. Sadece polemik yaratıyorlar. İnsanların beni beğenmesine gerek yok. Benim arkamda bir tarih var ve o tarihte başarılar var." yanıtını verdi. 

"MESLEĞİME SAYGIM VAR"

Benim mesleğime, insanlığa saygım var. Milli takımda sözleşme söz konusu olamaz. Futbolcuların buraya ülke aşkı için gelmesi gerekiyor. Gençlere yardım edeceklerine, onları daha ileri taşımak için konuşmaları gerekiyor. Çözüm bulmaları gerekirken, sadece kritik yapıp polemik yaratıyorlar. 

"MİLLİ TAKIMDA KONTRAT YOK"

Milli takımda kontrat yok. Ülke aşkına, futbol sevgisi aşkına, ülkedeki insanlar için buraya gelmelisiniz. Bu ruha sahip olan arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz."

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)