comScore

Lucescu'dan Rumen basınında istifa sorusuna flaş cevap!

28 Kasım 2018, Çarşamba 18:27
Lucescu'dan Rumen basınında istifa sorusuna flaş cevap!

A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu, Roman basınına istifa edeceği yönündeki iddialara yanıt verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, üst üste alınan başarısız sonuçlarının ardından kamuoyunndan büyük eleştiri alırken özellikle ligde geçtiğimiz hafta sonu oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe maçını izlemek yerine Romanya'daki lig maçını izleyince büyük tepki gördü. 

Lucescu, Romanya'da Voluntarii'nin maçını izledikten sonra ülke basınına konuştu ve Milli takımdaki geleceği hakkında konuştu. Rumen teknik adam, bir gazetecinin "Türkiye'de istifa edeceğiniz ve görevden ayrılacağınız konuşuluyor. Size karşı eleştiriler var. Ne söyleyeceksiniz?" sorusuna, "İstifa mı? Öyle bir şey yok. Görevime devam ediyorum. İşimin başındayım." yanıtını verdi. 
 

Mircea Lucescu, milli takımdan gidecek mi? 


TFF, Haziran ayında gerçekleşecek olan Seçimli Olağan Genel Kurul sonrasında bu konuda harekete geçilecek. 2+1 yıllık sözleşmeye imza atan Lucescu ile yolların Ağustos ayında ayrılması bekleniyor.
TFF'nin bu tarih üzerinde durmasının nedeni ise tazminat yükü olmadan Rumen teknik adam yolları ayırabilmek.
Lucescu'nun sözleşmesindeki opsiyon maddesini devreye sokmayıp ağustos ayında kontratının bitmesiyle tazminat ödemeden görevine son verilmesi bekleniyor.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.