comScore

Lucescu'dan Milli takım için Hagi örneği

24 Ocak 2018, Çarşamba 18:33
Lucescu'dan Milli takım için Hagi örneği

A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu, UEFA Uluslar Ligi Kura çekiminin ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Uluslar Ligi kuraları çekildi. A Milli Takımımız B Grubu'nda Rusya ve İsveç ile karşı karşıya gelecek. Kura çekiminin ardından teknik direktör Mircea Lucescu açıklamalarda bulundu. 

UEFA Uluslar Ligi'nde B Grubu'nda İsveç ve Rusya'ya karşı mücadele edecek olan A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, kura çekiminin ardından TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Rumen teknik adam, bu maçların taraftarları açısından çok güzel bir deneyim ve heyecan olacağını söyledi. 
Lucescu yaptığı açıklamada, "İsveç ve Rusya gibi iki zorlu rakiple karşılaşacaklarını söylerken, "İsveç'e karşı daha önce başarılı maçlar çıkardık. Turnuvanın statüsünü beğendim. Taraftarlarımız için güzel bir deneyim olacak. Bu maçlara en iyi şekilde, en yüksek motivasyonla hazırlanacağız." dedi. 

LUCESCU'DAN HAGİ ÖRNEĞİ

UEFA Uluslar Ligi'ni, fikir ve müsabaka sistemi olarak çok beğendim. Denk kuvvetteki takımların birbirleriyle daha fazla resmi maç oynaması önemli. Tabii bu karşılaşmalar oyuncularımız için de büyük bir motivasyon kaynağı olacak. Yalnız oyuncularımızın Milli Takım'a hazır gelmesi çok önemli. Romanya Milli Takım Teknik Direktörü iken Gheorghe Hagi'ye 18 yaşında forma verdiğimde Romanya Ligi'nde düzenli olarak forma giyiyordu. Bizim de bu tarz genç oyuncuları takıma monte edebilmemiz için kendi liglerinde düzenli olarak oynamaları kilit değerinde"
 

UEFA Uluslar Ligi nedir?


UEFA, dört yılda bir düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın arasına millî takımların katılacağı bir Uluslar Ligi organizasyonu getiriyor. Uluslar Ligi ile UEFA EURO müsabakalarının değişimli olarak her iki yılda bir oynanması karara bağlandı. İlk Uluslar Ligi, 2018-2022 döneminde oynanacak.

Uluslar Ligi statüsüne göre UEFA'ya üye 54 ülke öncelikle dört küme oluşturacak. Birinci kümede 12, ikinci kümede 12, üçüncü kümede 14, dördüncü kümede 16 ülkenin millî takımları yer alacak. Bu düzenlemedeki düşme ve çıkma heyecanının millî maçlara olan ilgiyi artırması öngörülüyor.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.