comScore

Lucescu'dan İtalyan basınına: "Türk gençleri ben çıkardım!"

15 Haziran 2019, Cumartesi 17:51
Lucescu'dan İtalyan basınına:

İtalyan basınına açıklamalarda bulunan Mircea Lucescu, Türk milli takımında şu anda oynayan genç futbolcuları kendisinin çıkardığını söyledi ve değerlendirmelerde bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Rumen teknik adam Mircea Lucescu, Atalanta'nın transfer etmek istediği Malinovsky hakkında İtalyan basınına değerlendirmelerde bulunurken kendisiyle çalışan birçok futbolcunun şu anda Avrupa'da yıldızlaştığını söyledi. 

"ATALANTA İÇİN HARİKA BİR TRANSFER OLURDU"
Malinovsky çok iyi bir oyuncu. Zorya Luhansk'ta oynarken onu Shakhtar'a kiralık almıştık. Atalanta için kesinlikle harika bir transfer olur. Olağanüstü, zeki, fiziksel olarak güçlü ve hücuma dönük bir orta saha oyuncusu. Çok hızlı sayılmaz ama son pasları ve dikine oynama konusunda çok başarılı. 

"TÜRKİYE'DE ŞU AN OYNAYAN GENÇLERİ BEN ÇIKARDIM"

Lucescu ayrıca, "Geçen gün Avrupa Şampiyonası Elemelerinde oynanan Ukrayna - Sırbistan maçına bakalım. Ukrayna'daki 11 futbolcudan 7'sini ben çıkardım. Türkiye'de de aynı şekilde. Şu an oynayan genç futbolcuları ilk kez ben sahneye çıkardım." ifadelerini kullandı. Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"