comScore

Lucescu'dan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş itirafı

06 Eylül 2018, Perşembe 18:59
Lucescu'dan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş itirafı

Mircea Lucescu, Rusya maçı öncesi kadro ve yabancı sınırı hakkında konuştu. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya maçı öncesi basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

"RUSYA ÇEYREK FİNAL OYNAMAYI HAK ETTİ"
Rusya, Dünya Kupası'na başlamadan önce son maçlarını bitirdiler. Şampiyona bittikten sonra yine ilk maçlarını bizimle yapıyorlar. Dünya Kupası'nda iyi ve akıllıca oynadılar. Oyun disiplini açısından oldukça iyi durumdaydılar. Baskılara güzel bir şekilde karşılık vererek iyi bir sonuç aldılar. Dzyuba çok formdaydı. Fiziksel ve taktiksel açıdan çok iyi hazırlanmıştı. Bence Rusya, Dünya Kupası'nda çeyrek finale çıkmayı hak etti. 

"KADROYU DEĞİŞTİRMEYE MECBURDUM"

Kadroyu değiştirmeye mecburdum. Eski ekip Türk futboluna ve Milli takıma büyük katkılar verdi. Burak, Arda, Emre, Selçuk, Hakan Balta... Ancak üst seviyede kalmak istiyorsanız değişim şart."

"SÜPER LİG'DE FAZLA YABANCI OLMASI..."

Süper Lig'de fazla yabancı futbolcu olması beni farklı alternatiflere yönlendirdi.  Bu yıl 8 oyuncumuz kulüp değiştirdi. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta çok az yerli futbolcu var."

"3 TAKIMDAN KADRO YAPMAYI BEN DE İSTERDİM"

Ekip yaratmak zaman isteyen bir şey. Ben de 3 takımdan kadro yapmak isterdim ama 20 takımdan milli takım kuruyorum. Bu yüzden herkesin sabırlı olması gerekiyor."

YABANCI SINIRI SORUSUNA CEVAP...

Türk futbolunun politikasını ben yapmıyorum. Ben elimdekileri çalışmak zorundayım. Sonrasında karar TFF tarafından alınacak. Bu kararı ben almayacağım. Türk futbolunun çok yetenekli oyuncuları var. Eğitmek ve disipline etmek lazım. 2002'de Dünya Kupası'ndaki 8 futbolcunun Galatasaray'da olduğunu hatırlatmama gerek yok herhalde. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!