comScore

Lucescu'dan Burak Yılmaz ve Mert Günok açıklaması

16 Kasım 2018, Cuma 18:25
Lucescu'dan Burak Yılmaz ve Mert Günok açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Türkiye - İsveç maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, maçın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye - İsveç maçı öncesi konuşan Lucescu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

Lucescu, Türkiye - İsveç basın toplantısı


Kadromuz maçın önemini biliyor diyen Lucescu, "Stockholm'deki gibi büyük bir seyirci desteği bekliyoruz. Bu genç ekibin buna ihtiyacı var." ifadelerini kullandı.

"Bir senedir benzer oyuncularla çalışıyoruz" diyen Lucescu, "Bundan önceki ekip Milli Takımı bir yerlere getirdi ama yaşları geçmişti. Biz gençlerden oluşan bir kadro kurduk. O gençler şimdi takımlarında da oynamaya başladılar" dedi. 
"BURAK YILMAZ VE UMUT BULUT'U ALMADIM"

Enes'in hastalığı nedeniyle Burak Yılmaz'ı kadroya almayı düşündüğünü söyleyen Lucescu, "Kulübüyle yaşadığı sorunlar nedeniyle onu kadroya almadım. Umut Bulut'u düşündüm o da 34 yaşında ve onu da almamaya karar verdim" dedi. 

Mircea Lucescu ayrıca sakatlığı bulunan Emre Akbaba'nın da takım için çok değerli olduğunu söyledi.


Mircea Lucescu'dan Mert Günok açıklaması


Mert Günok'u kadroya almaması nedeniyle eleştirilen Lucescu, bu konu hakkında da konuştu ve "Mert'i almayı düşündüm ama 29-30 yaşında kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Sinan Bolat Belçika'nın şu an en iyi kalecisi. Serkan Kırıntılı da iyi oynuyor. 3. kalemiz de Bursaspor'un kalecisi. Böyle devam ederse Mert'i de almayı düşünüyoruz tabi, ona kapıları kapatmadık" dedi.

Yeni bir Milli Takım yarattıklarını da söyleyen Lucescu "İzlanda, Hırvatistan ve Ukrayna maçlarını farklı bir ekiple oynadık. Sonra daha yeni bir ekip denemesine girdik. Sonuçlardan çok yeni ekip yaratmayı düşünüyorduk, yarattık da. Bundan sonra bu ekiple devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!