comScore

Lucescu'dan bomba sözler: 'Kovulmadım! Herkes saldırıyor!'

11 Şubat 2019, Pazartesi 20:27
Lucescu'dan bomba sözler: 'Kovulmadım! Herkes saldırıyor!'

Mircea Lucescu, Ukrayna basınına konuşarak kariyerinde bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Milli Takım ile yolları ayrılan Mircea Lucescu, Ukrayna basınına konuştu. 

"HER ŞEY YOLUNDA! KİMSE KİMSEYE KIZMADI"
Türkiye Milli Takımı'ndaki görevimden ayrıldım. Şartlar üzerinde konuştuk ve anlaşarak yollarımızı ayırdık. Her şey yolunda. Kimse kimseye kızmıyor. Sanırım ayrılmam için en doğru an. Yeni bir takım kurdum. Genç oyuncuları milli takıma kazandırdım. 2020 için gerekli koşulları yarattım. Şimdi bir başkasının devam etmesi daha iyi. 

"TEKLİFLER VAR AMA YAZA KADAR TAKIM ÇALIŞTIRMAYACAĞIM!" 

Lucescu yeni bir takımda çalışıp çalışmayacağı konusunda, "Yaza kadar beklemek istiyorum. Şimdi bir takım çalıştırmayı düşünmüyorum. Rusya'dan değil ama başka ülkelerden teklifler aldım. Milli takım yerine tekrar kulüpte çalışmayı düşünüyorum. Yazın teklifleri değerlendireceğim." dedi. 

"TÜRKİYE'DE SİSTEM YARATMAYA ÇALIŞTIM"

Shakhtar'a geri dönme olasılığınız var mı? sorusuna yanıt veren Lucescu, "Hayır. Zaten şu anda Shakhtar'ın bir antrenörü var ve bu yanlış olur. Harika bir takıma sahipler. Donetsk'te yeterince çalıştım. Harika bir takım oluşturduk, harika bir sistem kurduk. Aynı şeyi Türkiye'de yapmaya çalıştım. Bir sistem, bir felsefe yaratmaya çalıştım. Umarım başarmışımdır." ifadelerini kullandı. 

LUCESCU'NUN RUMEN BASININA AÇIKLAMALARI (TELEKOM SPORT)

Size söylemek isterim ki ben kovulmadım, ya da kovulmak istemedim. Çok açık bir anlaşma yaptık ve ayrıldım. Genç bir takım inşa ettik, şimdi yeni bir turnuva başlıyor ve benim de yaza kadar sözleşmem vardı. Benim açımdan ve profesyonel noktadan bakarsak, bir şampiyonaya başlamak ve sonra bir teknik direktörün yazdan sonra devam etmesi doğru bir yaklaşım olmazdı. Federasyon Başkanı ile konuştum ve bu şartlarda, eğer sözleşmem uzatılmazsa, ayrılmam daha doğru olur dedim

"GALATASARAY'DA 11 YABANCI VARDI".

Yaş ortalaması 29 olan bir milli takım aldım, şimdi 23. Güzel sonuçlar aldık. Hırvatistan, İsveç, İrlanda ve İran'ı yendik. Çok sayıda beraberlik aldık ama unutmayın ki bu çok genç bir takım. Bütün yabancılar Türkiye liginde oynayabiliyor. Pazar günü Galatasaray maçındaydım, 11 yabancıyla sahaya çıktılar, biri bile milli takım oyuncusu değildi. Aynı durum bütün İstanbul takımları için geçerli.

"BENDEN TAKIMI YENİLEMEMİ İSTEDİLER"

Gerçek şu ki, Türkiye liginin yaş ortalaması çok yüksek. Genç oyuncuların sadece %6'sı altyapıdan çıkıyor. Başkanlar ismi olan 31-32 yaşında olan oyuncuları transfer ettiği için bu durum teknik direktörler için çok zor. 20 yaşında tecrübesiz bir oyuncuya şans vermek çok zor. Ayrıca bazı değişiklikler yapmaya zorlandım ama aynı zamanda, benden takımı yenilememi istediler.

"HERKES MİLLİ TAKIMA SALDIRIYOR VE KİMSE MİLLİ TAKIMI DESTEKLEMİYOR"

Türkiye'de her büyük takımın kendi basını var. Birbirlerine asla saldırmıyorlar ama konu kimsenin desteklemediği milli takım olunca, herkes milli takıma saldırıyor.

Çok isteyerek gitmiştim ama büyük bir hataydı. Bu işi başarmaya inancım vardı. Şimdi bu gençler ileride ne olacak göreceğiz.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)