comScore

Lucescu'dan Arda Turan sözleri: 'Kapıları kapatmadık'

04 Haziran 2018, Pazartesi 19:07

Rusya - Türkiye hazırlık maçı öncesinde Mircea Lucescu ve Hasan Ali basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Rusya ile hazırlık maçında karşılaşacak olan A Milli takımda teknik direktör Lucescu ve Hasan Ali basın toplantısı düzenledi. 

HASAN ALİ KALDIRIM'IN SÖZLERİ
"DÜNYA KUPASI'NDA OLAMAYACAĞIMIZ İÇİN ÜZGÜNÜZ"

Burada Dünya Kupası'nda olamadığımız için üzgünüz. Ancak önümüze bakmamız lazım, kendimizi geliştirmemiz lazım. Böyle önemli turnuvalara sürekli katılabilmek için iyi performans sergilememiz gerekiyor. Böyle turnuvalara biliyorsunuz zor katılıyoruz. Kendimizi daha da geliştirmemiz gerekiyor. Genç arkadaşlarımız da burada bizimle birlikte tecrübe kazanıyor. Ev sahibi Rusya'ya da başarılar diliyoruz. Yaklaşık 10 gün içinde açılış maçı oynayacaklar. Onların ne kadar istekli olduklarını görebiliyorum. 

"RUSYA BİZDEN FİZİK OLARAK DAHA GÜÇLÜ"

Rusya bizden fizik gücü ve boy anlamında çok üstün. Bu bizim için dezavantaj. Topa sıçrayamıyorsunuz bile vücüdunuzu koyarak rakibinizin topa vurmasını engelleyebilirsiniz. Akıllı oynamalıyız. 

"NEUSTADTER'İN NASIL HAZIRLANDIĞINI BİLİYORUM, ONUN ADINA ÜZGÜNÜM"

Neustadter benim odam arkadaşım. 1.5 senedir bu turnuvaya nasıl hazırlandığını biliyorum. Ben bugün öğrendim 23 kişilik kadroda olmadığını. Kendisiyle daha görüşemedim. Onun daha çok üzgünüm. Hocanın kararı, saygı duymak lazım. 


Rusya - Türkiye Lucescu'nun basın toplantısı


"RUS OYUNCULARI İYİ TANIYORUM"

Rus oyuncuları iyi tanıyorum. Samedov'un etkili ortaları var. Diğer genç oyuncular da alternatif ve hızlı oyuncular. Son maçta organizasyon değişikliği yaptıklarını gördük. Benim hepsiyle iyi ilişkilerim var. İyi bir Dünya Kupası geçirmelerini dinliyorum. Grup maçlarında ben de onlarla olacağım ve maçlarını izleyeceğim. 

"ARDA TURAN'A MİLLİ TAKIM KAPILARINI KAPATMADIK"

Arda'nın cezası var. Kendisi 31 yaşında ve yetenekli bir oyuncu. Önümüzdeki periyotta kendisinden faydalanma yoluna gideceğiz. Şu anki süreci genç oyuncularla geçirme süreci olarak değerlendirdik. 

"BREZİLYA'NIN BİZE ÖDÜL VERMESİ GEREKİYOR"

Brezilya'nın bize ödül vermesi gerekiyor. Shakhtar'da 19-20 yaşlarda birlikte olduğumuz oyuncularla iyi işler yaptık, onları eğittik. Shakhtar Donetsk'ten Brezilya Milli takımına 8 futbolcu gelebileceğini düşünüyorum. 

"CENK TOSUN'UN HAREKETİNİ YORUMLAMAK KOLAY DEĞİL"

Cenk Tosun'un hareketi yorumlamak kolay değil. Kendisi de zaten özür diledi. Kurban ararsanız bir tane çıkar. Türkler olarak buna alışığız zaten. Ancak Cenk'in hareketi bir öfke değil. Onu anlıyorum, çünkü babasının hırpalandığını gördü.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.