comScore

Lucescu: "Türk futbolunda en büyük problem yabancı kuralı"

06 Şubat 2019, Çarşamba 19:19
Lucescu:

Mircea Lucescu, Rumen basınına verdiği röportajda Türk futbolundaki en büyük sorunların başında yabancı kuralının geldiğini söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rumen basınına Türk futbolu ve Milli takımın geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Türk futbolundaki en büyük sorunun yabancı kuralı olduğunu söyleyen Rumen teknik adam, genç futbolcuların takımlarda daha fazla süre almaları gerektiğini fakat yabancı kuralının bunu engellediğini vurguladı. 
"EN BÜYÜK PROBLEM YABANCI KURALI"

Bu kış çok seyahat ettim. Antalya'da tüm takımları ziyaret ettik, teknik direktörlerle konuştuk. Türk futbolunda en büyük sorunların başında yabancı kuralı geliyor. Genç futbolcuların önlerinin açılması, daha fazla süre almaları gerekiyor. Özellikle milli takıma oyuncu seçerken İstanbul takımlarından tercih yapma konusunda sıkıntılar yaşadık. Bizim de genç futbolcular bulmamız gerekiyor. 
 

Mircea Lucescu'nun milli takım karnesi


Son 20 yılda A Milli Takımı çalıştıran hocaların puan ortalamasına bakıldığına Mircea Lucescu açık ara son sırada yer alıyor. Milli takımda şu ana kadar 12 maça çıkan Mircea Lucescu 3 galibiyet aldı ve 5 kez mağlup olurken 4 kez de berabere kaldı. Mircea Lucescu bu rakamlarla 1,08'lik bir puan ortalaması tutturdu ve son 20 yılın hocaları arasında son sırada yer aldı.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (21 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.