comScore

Lucescu skordan futbolcuları sorumlu tuttu! 'O noktada değiller'

27 Mart 2018, Salı 23:08

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Karadağ maçının basın toplantısında, "Oyuncularım genç olduğu için henüz skoru koruyabilecek seviyede değiller" yorumunu yaptı.

FutbolArena - Türkiye hazırlık maçında konuk olduğu Karadağ ile 2-2 berabere kaldı. Ay-yıldızlı ekibimiz 2-0 üstünlüğü maç sonuna taşıyamazken, teknik direktör Mircea Lucescu skordan futbolcularımızı sorumlu tuttu.
 

Mircea Lucescu, Karadağ - Türkiye maç sonu basın toplantısı


Basın toplantısında konuşan Mircea Lucescu, "Skordan değil ama oyundan memnunum. Oyuncularım genç olduğu için henüz skoru koruyabilecek seviyede değiller." dedi.

Lucescu maç sonu sözlerinde, "İyi başlayıp 2-0 öne geçtik, daha fazla da atabilirdik ve ilk yarı bitmek üzereyken rakibimiz bir gol atmayı başardı. Güven kazandılar. İkinci yarıda ise kontrataklarla fırsatlar bulduk. Bu pozisyonları gole çevirebilseydik daha farklı olacaktı. Kendi hatamızdan gol yedik. Rakibimiz daha tecrübeliydi, skordan değil ama oyundan dolayı mutluyum. Genç oldukları için skoru koruyabilecek noktada değiller." ifadelerini kullandı.
 

Lucescu'dan Serdar Aziz ve Gökhan Gönül açıklaması


Serdar Aziz ve Gökhan Gönül'ün eksikliğini hissettiklerini belirten Lucescu, "Ama diğer arkadaşlar için mutluyum. Bugün Ömer Bayram da oyuna girdi. Yavaş yavaş diğer isimler de milli takımdaki tecrübelerini artırıyor. Genel olarak oyuncu grubumuzu pek değiştirmeyi düşünmüyoruz. Ama yine söylüyorum, eski arkadaşlarımızı da hiçbir şekilde bırakmış değiliz. Onların sağlık ve form durumları doğrultusunda onları da alacağız." ifadelerini kullandı.
MEHMET TOPAL SORUSUNA YANIT

Savunmanın ortasında tecrübesinden dolayı Mehmet Topal'ı tercih ettiğini belirten Lucescu, "Sadece sonuç almak isteseydim, oyuncu değiştirmeden de oyunu bitirebilirdim." dedi.

Okay Yokuşlu'nun sakatlık nedeniyle oyundan çıktığını söyleyen Lucescu, sakatlanmasının Okay'ın kendi hatası olduğunu, bandaj yapması gerektiğini ancak yapmadığını aktardı.

A Milli Futbol Takımımız ile ilgili son gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.