comScore

Lucescu: "Dünya Kupası'nda oynanan futboldan tatmin olmadım"

16 Temmuz 2018, Pazartesi 19:18
Lucescu:

Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu, 2018 Dünya Kupası'nda oynanan futbolun kendisi açısından hayal kırıklığı yarattığını söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya'da düzenlenen 2018 Dünya Kupası'nı değerlendirdi. Rumen basınına konuşan Lucescu, Dünya Kupası'nda oynanan futbolu beğenmediğini ve hücum anlamında kendisini etkileyen bir takımın olmadığını söyledi. 

"PERU, MEKSİKA, BREZİLYA VE KOLOMBİYA DAHA GÜZEL OYNADILAR"
Peru, Meksika, Brezilya ve Kolombiya daha göze hoş gelen futbol oynadılar. Avrupa takımları galip geldi ama başka türlü futbol oynadılar. İsveç'e bakın. Sadece kontratak ve duran top üzerine dayalı organizasyonları vardı. Keza İngiltere de aynı. Hiç organize değillerdi. Sadece duran toptan goller buldular.

"BENİM FUTBOL FELSEFEM HÜCUM ÜZERİNE KURULU"

Benim futbol felsefem her zaman hücumu düşünen bir takım yaratmak oldu. Antrenörlük hayatımı hep bunun züerine kurdum. Bunun dışındaki opsiyonlar beni etkilemiyor. 

Lucescu son olarak Avrupa takımlarının taktiksel anlamda başarılı olduklarını fakat işin hücum tarafında yıldız oyunculara sahip takımların hiçbir şekilde etkili işler yapmadıklarını söyledi. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!


Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!