comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın anlaştığı Lucas Leiva kimdir?

20 Ağustos 2015, Perşembe 16:21
Beşiktaş'ın anlaştığı Lucas Leiva kimdir?

Beşiktaş'a transferi an meselesi olan Luca Leiva'yı yakından tanıyalım. 

FutbolArena Analiz - Beşiktaş'a transferi an meselesi olan ve siyah beyazlıların Liverpool ile prensip anlaşmasına vardığı Lucas Leiva'yı İngiliz futbolunu yakından takip eden Çağdaş Sevinç yorumladı. 

Gelen haberler, Beşiktaş'ın Lucas Leiva transferinde son aşamaya geldiğini gösteriyor. Brezilyalı oyuncu benim yıllardır yakından takip ettiğim Liverpool için yeterli görmediğim bir isimdi. Defansın önünde görev yaptı fakat Brezilyalı'ya kıyasla top kullanma becerisi düşüktür. Hücuma katkısı yok denecek kadar azdır. Zira Premier Lig'de forma giydiği 7 sezonda sadece 1 gol atabildi. O da tam 6 yıl önce. 5 yıldır hiç bir resmi maçta golü bulunmuyor.
Süper Lig için yeterli olabilir ama...
 
Türkiye ligi standartları açısından düşünürsek kesicilik özellikleriyle yeterli olabilir. Fakat çok fazla beklenti içinde olmamak lazım. Ayrıca oyuncunun çok ciddi bir sakatlık geçmişi var. Sık ve uzun süreli sakatlıklar kariyerini olumsuz biçimde etkiledi. Dönem dönem Liverpool'a katkı yaptığı anlar oldu ama genel olarak Ada kariyeri vasatın altında kaldı.

Sorun çıkarmayan bir tip
 
Olumlu özellikleri olarak ise uyumlu, takım içinde sorun çıkarmayan bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Kiralık gelecekse ve maliyeti olmayacaksa Beşiktaş kadrosu içinde bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Çağdaş Sevinç

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)