comScore

Lucas Biglia: 'Trabzonspor ve Fatih Karagümrük beni istemişti'

02 Ekim 2020, Cuma 19:15
Lucas Biglia: 'Trabzonspor ve Fatih Karagümrük beni istemişti'

Fatih Karagümrük futbolcusu Lucas Biglia, Türk futbolunu ve transfer sürecini anlattı. Biglia gelmeden önce Fatih Karagümrük dışında Trabzonspor'dan teklif aldığını söyledi. 

FutbolArena - Fatih Karagümrük'ün yeni transferi Lucas Biglia, beIN Sports'a konuştu ve transfer sürecini anlattı. 

"AİLEME VE TANIDIĞIM ARKADAŞLARIMA DANIŞTIM"
Gelmeden önce ailemi danıştım. Değerlendirdim ve karar verdim. Buradaki takım arkadaşlarım İtalya Ligi'nden tanıdığım Zukanovic ve Viviano ile görüştüm. Buraya gelmem için iyi bir referans oldular. 

Türk futbolu hakkında neler biliyorsun?

Çok şey. Bu ligde oynayan birçok arkadaşım vardı. Özellikle bir dönem Galatasaray'da oyayan Culio. Onunla da gelmeden önce konuştum. Aynı zamanda Jorquera'dan Fatih Karagümrük hakkında bilgiler aldım. Türkiye Ligi çok rekabetçi bir lig, bunu biliyorum. Milan'daki son dönemde fazla forma şansı bulamamıştım ve yenidne oyanyabileceğim bir takım arıyordum. Fatih Karagümrük benimle yakından ilgilendi ve bu da aldığım kararda etkili oldu. 

Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray seni istemişti. Karagümrük'ü seçtin. Tercihindeki faktörler nedir?

Sadece Trabzonspor ve Fatih Karagümrük'ten teklif aldım. Ailemin tutumu ve kariyer tercihim kararımda etkili oldu. Ailem de İstanbul gibi bir şehirde yaşamayı tercih ettiler. Özellikle Viviano ve Zukanovic'in kulüp hakkında olumlu şeylerden bahsetmesi transferimde büyük rol oynadı.  Henüz burada 3 hafta geçirebildim. Kulüp için çalışan insanalrın ellerinden gelenin en iyisini yapabileceklerini biliyorum. Buna çalışıyoruz takım arkadaşlarımla birlikte. Eksiklerimizi ve hatalarımızı gidermek için çalışıyoruz. Karagümrük için olabilecek en iyi ihtimali gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 

"FATİH KARAGÜMRÜK PROJESİ HAKKINDA"

"Fatih Karagümrük yeniden doğan ve iyi niyetli bir projeye sahip olan bir kulüp. Transfer ettikleri oyuncular da bunun bir sonucu. İlk 3 haftada başarılı olduğunu gösterdik. Umarım kulüp bu yatırımın karşılığını alır." 

Süper Lig'de şampiyon olma olasılığınız nedir?

Bunu şimdiden kestirmek kolay değil. Süper Lig gerçekten takımlar için sıkı bir turnua. Başakşehir en iyi örnek. 2-3 sezon boyunca şampiyonluk için uğraştılar ve geçen sene oldular. Mart'ta aynı durumda olursak kimlerle rekabet edeceğimizi göreceğiz. İlerleyen zamanda göreceğiz. 

Türk futbolunu nasıl görüyorsun?

Türk futbolunu dinamik ve güçlü görüyorum. Gaziantep FK ve Başakşehir gibi farklı oyun anlayışına sahip takımların olduğunu gördüm. Fiziksel açıdan çok güçlü ve iyi ekipler. Sezon boyucna farklı takımlarla oynayacağız. Fenerbahçe de bunlardan birisi. Öznceki maçlarımız gibi rakibimze saygı duyarak bizim için olabilecek en iyi ihtimali gerçekleştirmeye çalışacağız. 

"FENERBAHÇE TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK TAKIMLARINDAN BİRİ"

2007'de Anderlecht'te Fenerbahçe'ye karşı oynadım. Fenerbahçe çok güçlü bir takımdı ve bizi Şampiyonlar Ligi'nin dışına itmişlerdi. Bu hafta Fenerbahçe ile çok zor bir maç oynayacağız. Çünkü karşımızda Türkiye'nin en büyük takımlarından biri var. Bunun bilincindeyiz. 

MESSI - BARCELONA SÜRECİ

Eğer söylendiği gibi takım içerisinde bir hiyerarşi varsa bunun en üst noktasında olmak Messi'nin hakkı. Bunun yanında çok iyi bir kişiliğe sahip. Çok normal, hakkında çoğu kez yanlış söylentiler çıktı. Bu yalanlar herkes için vakit kaybından başka bir şey değil. 

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"