comScore

Lokomotiv Moskova Lokomotiv Moskova

Rusya'nın güvendiği ikizler Anton ve Aleksey Miranchuk

08 Haziran 2018, Cuma 16:55
Rusya'nın güvendiği ikizler Anton ve Aleksey Miranchuk

2018 Dünya Kupası'na sayılı günler kala Rusya'da ikiz kardeşler Anton ve Aleksey Rus futbolseverleri heyecanlandırıyor.

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası'na artık sayılı günler kaldı ve sizlere bu turnuvaya damga vurması beklenen genç oyuncuları tanıtıyoruz. Bunlardan ikisi de Rusya'nın 22 yaşıındaki iki kardeşleri Anton Miranchuk ve Aleksey Miranchuk 


Anton ve Aleksey Miranchuk kardeşler kimdir?


Rusya'da artık 36 yaşına gelen Berezutski kardeşlerin dönemi kapandı ve yeni ikiz kardeşler Lokomotiv Moskova'da ortaya çıktı. Henüz 22 yaşında olan Anton ve Aleksey kardeşler orta sahada hücuma yönelik olarak forma giyiyorlar. Rusya'nın Dünya Kupası şansı düşük de olsa gelecek yıllarda bu gençlerden beklenti yüksek. Anton farklı bir rolde oynasa da özellikle Aleksey Rusya'nın Messi'si olarak görülüyor.


Rusya'nın Dünya Kupası başarıları


EURO 2016'da hayal kırıklığı yaşayan Rusya, 2018 Dünya Kupasını düzenleyen ülke konumunda. Tarihinde sadece Sovyetler Birliği döneminde, İngiltere 1966'da 4. olan Rusya, onun dışındaki Dünya Kupaları'nda çeyrek finalden yukarısını göremedi. 


Rusya'nın hazırlık maçları


Ev sahibi takım olması nedeniyle ön eleme maçları oynamayan Rusya, Mart ayında oynadığı son hazırlık maçlarında sahasında Brezilya'ya 0-3 ve Fransa'ya da 1-3 mağlup oldu. 2017 Konfederasyon Kupası'nda da hayal kırıklığı yaşatan Rusya, kupadan önce 5 Haziran'da da Türkiye ile bir hazırlık maçı yapacak. 
Son Dakika Dünya Kupası haberileri için 2018 Dünya Kupası sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)