comScore

Beşiktaş Beşiktaş

İlker Avcıbay: 'Derbide en doğru tercih Fabri'

22 Eylül 2016, Perşembe 17:56
İlker Avcıbay: 'Derbide en doğru tercih Fabri'

Kaleci İlker Avcıbay, derbi öncesi Tolga Zengin - Fabri tartışmasını yorumladı.

FutbolArena Röportaj - Manisa Büyükşehir Belediyespor'un 37 yaşındaki kalecisi İlker Avcıbay, Beşiktaş - Galatasaray derbisi öncesi kaleci tartışmasına dahil oldu.

FutbolArena'ya konuşan kaleci İlker Avcıbay, Şenol Güneş'in Galatasaray karşısında Fabri'yi seçmesinin daha doğru olacağını söyledi.
İşte İlker Avcıbay'ın açıklamaları:

"Tolga'nın taraftarlarla sıkıntılı bir süreci var. Bu geçmişten gelen bir sıkıntı. Kalecilerin mesleği gerek yediğimiz goller pek unutulmaz. Bir oyuncunun  pas hatası belki hatırlanmaz ama hatalı gol sonuç odaklı olduğu için yıllar geçse de unutmuyorlar. Tolga'nın geçen sezonki performans dalgalanmaları taraftarları arasının gerilmesine neden oldu. Hepimiz insanız maç bitiminde tepkileri sosyal medyada ve basında takip ediyoruz. Bunlar Tolga'nın üzerinde olumsuz bir baskı oluşturuyor. Kendi taraftarı önünde oynadığında özgüven kaybı yaşayabilir. Tolga böyle bir süreç geçiriyor. Akhisar maçında gördüğüm kadarıyla taraftarlar Fabri'ye destek oluyorlar. Onun kalede olmasını istiyorlar ama burada Şenol Güneş gibi eski başarılı bir kaleci faktörü var. Kalecilerin psikolojisinden iyi anladığı için en doğru tercihi yapacaktır. Ben Fabri'nin kalede olacağını düşünüyorum. Tolga'yı böyle bir maçta taraftarla karşı karşıya getirip yıpratmak istemeyecektir. Bunu Tolga ile paylaşacaktır. Topu taca bile vursa bir homurdanma olur. İkisi de iyi kaleci ama doğru tercih bence Fabri."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.