comScore

Liverpool Liverpool

Liverpool'un stoperi Lovren sığınmacılara sahip çıktı

09 Şubat 2017, Perşembe 17:20
Liverpool'un stoperi Lovren sığınmacılara sahip çıktı

Liverpool'un Hırvat stoperi Dejan Lovren, sığınmacılara sahip çıkılması gerektiğini açıkladı.

FutbolArena - Premier Lig ekiplerinden Liverpool'un başarılı stoperi Dejan Lovren, Avrupa'nın sığınmacı sorunuyla ilgili konuştu ve toplumdan hoşgörü beklentisi içinde olduğunu dile getirdi.

Kendisinin de çocukken sığınmacı olduğunu belirten Lovren, Bosna savaşı nedeniyle 3 yaşındayken ailesiyle birlikte Almanya'ya sığınmak zorunda kaldıklarını anlattı. Lovren ve ailesi yıllar sonra Hırvatistan'a dönebilmişlerdi.
"YAŞANANLAR ONLARIN SUÇU DEĞİL"

Lovren konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün yaşananları görünce, küçükken ailemle yaşadıklarımı hatırlıyorum. Kimse bizi ülkesinde görmek istemiyordu. Her vatandaşın, ülkesini korumak amacıyla sığınmacıları istememesini anlayışla karşılıyorum. Ama onların bir ülkesi ve evleri yok. Yaşananlar, onların suçu değil. Sadece çocuklarıyla hayatta kalmak için mücadele ediyorlar ve güvenli bir yerde yaşamak için ülke arıyorlar." ifadelerini kullandı.

Sığınmacılarla empati yapabildiğini ve onları anladığını belirten Lovren, "Sığınmacılara önce bir şans verin. İyi veya kötü olduklarına yönelik daha sonra değerlendirmede bulunun." ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)