comScore

Liverpool Liverpool

Suudi Arabistan, Salah'a toprak hediye ediyor

25 Nisan 2018, Çarşamba 19:47
Suudi Arabistan, Salah'a toprak hediye ediyor

Liverpool forması altında bu sezon harikalar yaratan Mısır doğumlu futbolcu Salah'ta Suudi Arabistan'dan ilginç teklifler geldi.

FutbolArena - Liverpool forması altında bu sezon muhteşem bir form grafigi elde eden Salah'a ilginç bir teklif geldi. Suudi Arabistan'ın, Liverpool'un Mısırlı yıldız futbolcusu Muhammed Salah'a Mekke'de arsa hediye etmeye karar verdiği bildirildi.

AA'da yer alan habere göre, Kutsal Başkent Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Fehd Ruki, Suudi Arabistan'ın yerel gazetesi Sabak'ta yer alan açıklamasında, Suudi Arabistan makamları, İngiltere Profesyonel Futbolcular Birliği (PFA) tarafından verilen Premier Lig'de yılın oyuncusu ödülünü kazanan Mısırlı yıldız Muhammed Salah'a Mekke'de arsa hediye edilmesi kararı alındığını belirtti.


Suudi Arabistan'dan Salah'ta ilginç teklifler


Arsa için Salah'ın taleplerine ve yasalara uygun olarak bazı seçeneklerin masada olduğunu ifade eden Ruki, "Salah'a Mekke'de harem bölgesi dışında bir arsa verilebilir. Ya da bu arsa onun adına vakfedilerek, buraya cami yapılması gibi buna benzer vakıf işleri için bağışlanabilir. Ya da Salah, bu arsanın mali değerinden istifade etmek isterse satılıp kendisine bedeli teslim edilebilir." dedi.

Hediyenin Muhammed Salah gibi öncü gençlere destek amacı taşıdığını kaydeden Ruki, "Hediye, İngiltere'de İslam'ın hoşgörü mesajını yayan iyi örneklerden biri olan Mısırlı yıldızın güzel ahlakını ve yüce değerlerini onurlandırmak adına verildi." ifadelerini kullandı. PFA tarafından verilen Premier Lig'de yılın oyuncusu ödülünü kazanan Salah, bu ödülü alan ilk Mısırlı, 2015-2016 yılı ödülünü kazanan Cezayirli yıldız Riyad Mahrez'den sonra ise ikinci Arap ve Afrikalı oyuncu oldu.

Dün oynanan ve Liverpool'un Roma'yı 5-2 mağlup ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final maçındaki üstün performansıyla Salah, dünya basınında gündeme oturdu. Liverpool'un sezon öncesinde Roma'dan renklerine bağladığı 25 yaşındaki Salah, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan itibaren attığı 10 golle takımının başarısına büyük katkıda bulunurken, İngiliz ekibinde tek sezonda Avrupa kulvarında 10 gole ulaşan ilk futbolcu olduğu kaydedildi.


Salah'ın Roma'ya attığı golü İZLE


Mohamed Salah'dan Roma ağlarına muhteşem gol. Şampiyonlar Ligi Yarı Final müsabakası kapsamında oynanan Liverpool-Roma mücadelesinde Mısır doğumlu hücum oyuncusu Mohamed Salah harika bir gole ile İngiliz ekibi Liverpool'u Roma karşısında 1-0 öne geçirdi. Çağrazdan ağları muhteşem gören Mohamed Salah attığı harika gol ile takımın 1-0 one geçirdi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"