comScore

Liverpool Liverpool

Premier Lig'de menajerlere en çok ödeme yapan kulüpler

25 Haziran 2020, Perşembe 17:19
Premier Lig'de menajerlere en çok ödeme yapan kulüpler

Premier Lig kulüpleri son bir yılda futbolcu menajerlerine tam 263 milyon 369 bin Sterlin ödedi. En büyük ödemeyi ise 30.3 milyon Sterlin'le Liverpool yaptı.

FutbolArena - İngiltere Futbol Federasyonu'nun dün açıkladığı rakamlara göre bu sezon İngiltere Premier Lig kulüplerinin son bir yılda oyuncu menajerlerine transfer aracılık bedelleri içinödediği toplam bedel yeni bir rekor kırdı. Buna göre 20 kulüp transfer, kiralama, satış ve sözleşme yenileme gibi işlemler için toplam 263 milyon 369 bin Sterlin (yaklaşık 2 milyar 247 milyon TL) ödeme yaptı. Premier Lig takımları bir önceki dönemde ise aynı işlemler için 260 milyon Sterlin ödemişti.
 

Liverpool menajerlere ne kadar ödeme yaptı?


Liverpool, Premier Lig'de şampiyonluğa koşarken bu sıralamada da liderliği bırakmadı: Kırmızılar, 1 Şubat 2019 ile 31 Ocak 2018 arasında transfer, sözleşme yenileme ya da kiralama sözleşmeleri için futbolcu temsilcilerine ya da menajerlerine tam 30.3 milyon Sterlinlik (yaklaşık 258.2 milyon TL) ödeme yaptı. Liverpool böylece İngiltere Futbol Federasyonu FA'in her sezon açıkladığı sıralamada yine ilk sırada yer aldı.

LİVERPOOL GEÇEN SENE 44 MİLYON STERLİN ÖDEDİ
Liverpool son bir yılda çok büyük transfer yapmamasına karşın Matip, Oxlade-Chamberlain, Origi gibi oyuncuların sözleşme yenilemesi ve birçok genç oyuncunun ilk sözleşmesindeki aracılık bedelleri için hatırı sayılır bir miktarı gözden çıkardı. Kırmızılar bir önceki yıl ise menajerlik ücretlerine yaklaşık 44 milyon Sterlin ödemişti.

MANCHESTER CITY, LIVERPOOL'U TAKİP ETTİ

Liverpool'dan sonra en büyük menajerlik ücreti harcamasını ise sırasıyla Manchester City (29 milyon), Manchester United (27.6 milyon), Chelsea (26.2 milyon) yaptı.  Premier Lig'de menajerlik hizmetleri için en düşük bedeli ödeyen takım ise sadece 3.9 milyon Sterlin ile Burnley takımı oldu.

Haber: Alp Ulagay

Son dakika İngiltere Premier Lig Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!