comScore

Liverpool Liverpool

Premier Lig'de kulüplerin ödeyeceği tazminat 389 M€

12 Mayıs 2020, Salı 12:46
Premier Lig'de kulüplerin ödeyeceği tazminat 389 M€

Premier Lig'de sezonunun kalanının seyircisiz oynanması halinde kulüplerin yayıncılara ödeyeceği tazminat dudak uçuklattı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere'de koronavirüs salgını futbolu da olumsuz etkiledi. İngiliz hükümet, dün yaptığı açıklamada tüm spor faaliyetlerinin haziran ayında yeniden başlamasına izin verileceğini belirtti. Bu açıklama sonrası gözler Premier Lig'e çevrildi. Lig yönetimi ve kulüpler yaptıkları toplantı sonrası haziran ayında yeniden maçlara başlama konusunda istekli.

YAYINCILARA ÖDENECEK PARA 389 MİLYON EURO
Premier Lig'de maçların seyircisiz olarak oynanması halinde, ligde yer alan tüm kulüpler hem yerel hem de uluslararası yayıncılara toplam 389 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacak.
Premier Lig CEO'su Richard Masters, daha önce yaptığı açıklamada sezonun iptal edilmesi halinde kaybın yaklaşık 1 milyar sterlin olacağını ifade etmişti. 11 Mayıs Pazartesi günü yapılan toplantının ardından bir kez daha açıklama yapan Masters, "Ne olursa olsun kulüpler için önemli bir gelir kaybı olacak. Bu kaçınılmaz. Bugün çeşitli senaryolarda neler olacağına dair bir yol haritası belirlemeyi başardık. Sezon oynanırsa veya oynanmazsa neler olacağını biliyoruz." dedi.
Premier Lig kulüplerinin birçoğu maçların tarafsız sahada oynanmasına karşı çıktığı ve iç-dış saha sisteminin devam etmesini istediği kaydediliyor.

KÜME DÜŞMENİN KALDIRILMASI İSTENİYOR

Öte yandan Sky Sports'un haberine göre İngiltere'de küme düşmeme mücadelesi veren kulüplerden Brighton, West Ham, Watford, Bournemouth, Aston Villa ve Norwich, bu sezon Premier Lig'de ligden düşmenin kaldırılmasını istedi.

Son dakika Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!