comScore
1 / 21

Premier Lig Fair Play sıralaması

Premier Lig Fair Play sıralaması

İngiltere Premier Lig’in en çok kart gören takımı

FutbolArena - Dünyanın en hızlı futbol oynanan ülkelerinden biri olan İngiltere’de futbol oynamak keyifli olduğu kadar zorlayıcı da aynı zamanda. Bu sebeple bazen zorlanan futbolcular rakiplerini durdurabilmek için faul yapmak zorunda kalıyorlar. İngiltere Premier Lig’in fair play tablosunu incelediğimizde ülkemizden çok daha az kart gösterildiğine şahit oluyoruz. Premier Lig’de hiç kırmızı kart görmeyen takım sayısı 7’yi bulurken bu sayı bizim ülkemizde sıfır. Hatta en az kırmızı kart gören takım 2 kez kırmızı kart görmüş durumda.

 

Toplamdaki sayılara baktığımızda da yine enteresan bir tablo göze çarpıyor. Gösterilen sarı kart sayısı neredeyse aynı olan iki lig arasında kırmızı kartlarda bir uçurum bulunuyor. Süper Lig’de toplam gösterilen kırmızı kart sayısı 60 iken Premier Lig’de bu sayı yarıya düşüyor ve sadece 32 kırmızı kart görünüyor. 

 

Premier Lig’de takım sayısının bizden 2 fazla olduğunu düşünürsek oran daha da farklı bir boyut kazanıyor. İşte Premier Lig’de takımların gördükleri toplam kart sayıları ve Fairplay sıralaması;