comScore

Liverpool Liverpool

Ozan Kabak: "Galatasaray'da Liverpool gibi her maçı kazanmak zorundasın"

29 Nisan 2021, Perşembe 19:49
Ozan Kabak:

Ozan Kabak, Liverpool'un internet sitesinde yer alan röportajında birçok konuda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'da forma giyen milli futbolcu Ozan Kabak, "Bir defans oyuncusu olarak tehlikeyi önceden sezmeli ve olacakları görmelisiniz." dedi. Ozan Kabak, kulübün internet sitesinde yer alan röportajında, birçok konuda açıklamalarda bulundu.

"BİR DEFANS OYUNCUSU TEHLİKEYİ ÖNCEDEN SEZMELİ"
"Kulüp çalışanlarımızdan rakip forvetlerin videolarını istiyorum. Böylelikle rakibimin hangi ayağının daha güçlü olduğunu ve yeteneklerinin ne olduğunu maçtan önce biliyorum. Bu, bana çok yardımcı oluyor çünkü rakip oyuncuların sonraki hareketlerini tahmin etmek daha kolay oluyor. Bir defans oyuncusu olarak tehlikeyi önceden sezmeli ve olacakları görmelisiniz."

"GALATASARAY'DA, LİVERPOOL GİBİ HER MAÇI KAZANMAK ZORUNDAYDIK"

"Henüz 18 yaşımda, Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray için oynuyordum. Liverpool gibi her maçı kazanmak zorundaydık. Çok sayıda taraftarınızı her hafta mutlu etmeniz gerekiyor. Senden çok şey bekliyorlar ve bu da erken olgunlaşmanıza yol açıyor. İşte ben tam da bunu yaptım."

"GEÇMİŞİ HEMEN UNUTMALISIN, BEN DE ÖYLE YAPTIM"

Leicester City deplasmanında Liverpool formasıyla çıktığı ilk maçta kaleci Alisson ile yaşadıkları anlaşmazlık üzerine yenilen golün ardından çok üzüldüğünü anlatan milli futbolcu, şöyle devam etti:

"75. dakikaya kadar her şey yolundaydı. Ancak futbolda talihsizlikler de var ve bir talihsizlik yaşadık. Ama bence futbolda ne olduysa onu unutmalısın ve devam etmelisin. Geçmişi hemen unutmalısın. Ben de aynen öyle yaptım, o anı unuttum. O maçtan sonra da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum."

"LIVERPOOL'A GELİR GELMEZ KATKI SAĞLAMAM GEREKTİ"

"Elbette kolay olmadı. Takıma gelir gelmez katkı sağlamam ve yardım etmem gerekiyordu. Aynı zamanda şehre ve dile alışmam gerekiyordu, üstelik her şey benim için çok yeniydi. 20 yaşında bir delikanlı için bu kolay değil ama iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum ve sadece futbola konsantre oluyorum." (AA)

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"