comScore

Liverpool Liverpool

Liverpool'da Jürgen Klopp'tan abdest itirafı

28 Nisan 2018, Cumartesi 14:02
Liverpool'da Jürgen Klopp'tan abdest itirafı

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, takımdaki Müslüman futbolcularla ilgili konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'un teknik direktörü Jürgen Klopp, takımdaki Müslüman oyuncuların her maç öncesi abdest aldığını söyledi. Klopp, Liverpool taraftarının Mohamed Salah'a yaptığı tezahüratlar hakkında da konuştu. 

"MÜSLÜMANLIK TEZAHÜRATLARI HARİKA"
Liverpool'lu taraftarların, Salah'ın performansı sonrası tribünlerde "Biz de Müslüman olacağız" şeklinde tezahürat yapılmasıyla ilgili görüşünü belirten Klopp, "Bu harika. Tam da buna ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz" dedi. 

Jürgen Klopp ayrıca takımdaki Müslüman futbolcular Salah, Mane ve Emre Can'ın her maç öncesi abdest almasının bir ritüel haline geldiğini söyledi. Klopp, bu oyuncuların abdest almaları için soyunma odasına bir süre erken girdiklerini de belirtti. Alman teknik adam diğer oyuncuların da bu konuda Müslüman futbolculara saygıyla yaklaştıklarını sözlerine ekledi.


Jürgen Klopp'un Mohamed Salah açıklaması


Salah'ın Liverpool taraftarı üzerinde yarattığı etki hakkında konuşan Klopp, "O fantastik bir çocuk. Eğlence, dostluk ve sevgi dolu bir insan." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"