comScore

Liverpool Liverpool

Liverpool efsanesi Steven Gerrard başladığı yere döndü

27 Nisan 2017, Perşembe 22:43
Liverpool efsanesi Steven Gerrard başladığı yere döndü

Liverpool'un efsane futbolcusu Steven Gerrard altyapının başına geçiyor.

FutbolArena - İngiliz kulüplerinden Liverpool'un efsanevi futbolcusu Steven Gerrard, altyapısından yetiştiği kulübü Liverpool'un altyapısında antrenör olarak göreve başlayacak.

Liverpool kulübünden yapılan açıklamada 37 yaşındaki efsane ismin, gelecek sezon Liverpool U18 takımını çalıştıracağı duyuruldu.
Steven Gerrard 2015-2016 sezonu başında Liverpool'dan ayrılmış ve Amerika MLS takımlarından Los Angeles Galaxy'nin yolunu tutmuştu. 

Gerrard 1998 yılında Liverpool U18 takımından A takıma geçiş yapmıştı. Efsane isim yaklaşık 20 yıl sonra bu kez başladığı yere antrenör olarak geri dönecek.

ZİNEDİNE ZİDANE ÖRNEK OLUYOR

Daha önce İspanyol devi Real Madrid, efsane futbolcusu Zinedine Zidane'ı altyapının başına geçirmiş ve bir süre sonra da Zidane A Takımın başına geçip kısa sürede büyük başarılar elde etmişti. Steven Gerrard'ın da altyapıdaki görevinin ardından A takımın başına geçmesi bekleniyor.

GÖREV DEĞİŞİMİ

Gerrard'ın yerini alacağı Neil Critchley'nin ise Liverpool 23 Yaş Altı Takımı'nın başına geçeceği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gerrard, akademide antrenörlük yaparken çok şey öğrendiğini vurgulayarak, "Bir basamak daha çıkmam ve kendi takımımı çalıştırmam konusunda yönetimle hemfikir olduk. Neil, şimdiye kadar harika bir iş çıkardı. Umarım ben de önce 23 yaş altı takımına sonra da A takıma önemli oyuncular yetiştirmekte faydalı olabilirim." değerlendirmesinde bulundu.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!