comScore

Liverpool Liverpool

Jürgen Klopp'tan yeni Uluslar Ligi yorumu! "Çok istiyorsanız..."

19 Ekim 2018, Cuma 16:42
Jürgen Klopp'tan yeni Uluslar Ligi yorumu!

Liverpool menajeri Jürgen Klopp'un, Uluslar Ligi ile ilgili fikirleri gündem yaratmıştı. Klopp konuyla ilgili yeniden konuştu.

FutbolArena - Uluslar Ligi'nin dünyanın en gereksiz organizasyonu olarak nitelendiren Jürgen Klopp, bu konuyla ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Liverpool menajeri Klopp, "Futbolda buna ayıracak yer yok" dedi. 


Jürgen Klopp Uluslar Ligi için ne dedi?


Liverpool'un, Huddersfield Town ile oynayacağı maç öncesinde basının karşısına geçen Jürgen Klopp, önemli açıklamalarda bulundu. 

Uluslar Ligi hakkında yeniden fikir belirten Klopp, "Her gece Anthony Joshua'nın boks maçını izlemek isteyemezsiniz. Bu mümkün değil. Diğer sporlar da böyle, Amerikan futbolunda makul bir dinlenme süreci var, basketbol da öyle. Sadece futbolda dinlenmek yok" dedi. 
Herkes büyük maçlar, organizasyonlar, şampiyonluklar veya düşüşler görmek istiyor ama her gece operaya gittiğinizi düşünemezsiniz diyen Klopp, futbolcular için de dinlenme süreçleri olması gerektiğini söyledi. 

"Ben rekabeti severim ama bir yerden sonra birileri geri çekilmeli. Yoksa bu oyuncuların performansından nasıl emin olabilirsiniz?" diye soran Klopp "Uluslar Ligi iyi bir fikir çok istiyorlarsa bunu başka sporlarda uygulasınlar ama futbolda bunun için yeterli boş zaman yok" ifadelerini kullandı. 

Son dakika Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!