comScore

Liverpool Liverpool

Jürgen Klopp'dan Mesut Özil'e destek! 'Sadakatinden şüphem yok'

23 Ağustos 2018, Perşembe 13:42
Jürgen Klopp'dan Mesut Özil'e destek! 'Sadakatinden şüphem yok'

Arsenal'de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in milli takımı bırakmasının ardından Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp'dan oyuncuya destek geldi.

FutbolArena - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi nedeniyle Almanya'da ırkçılık ve saygısızlık suçlamasıyla karşı karşıya kalan Mesut Özil'in milli takımı bırakmasına ilişkin Jürgen Klopp'tan destek geldi.

Alman televizyon kanalı Sport 1'e konuşan Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, Mesut Özil'e karşı iki yüzlülük yapıldığını söyledi. Mesut Özil'in doğal davrandığını belirten Jürgen Klopp, Almanya Milli Takımında kültürel çeşitlilik olduğunu belirtti.
"BENİM İŞİM FUTBOLCULARLA, POLİTİKACILARLA DEĞİL"

Jürgen Klopp, “Benim işim bir futbolcularla... Politikacılarla değil. Türk kökenli olan Mesut Özil artık milli takımda forma giymek istemiyor. Fark, sadece çeşitliliğe sahip olması. Sorun nerede ki burada? Aksine bu durum çok güzel. Kültürel çeşitlilik güzel bir şet. Hepimiz 2006 Dünya Kupası'ndaki Almanya'yı hatırlayalım. Almanya'da Gerald Asamoah ve Mario Gomez'in ailesi birlikte barbekü partisi yapabiliyordu.

Jürgen Klopp, "Mesut Özil olayı tamamen saçmalık. Fotoğraflar önce Erdoğan tarafından sonra da binlerce insan tarafından kullanıldı. İnsanlar doğru bilgilendirilmiyor" dedi.

"MESUT ÖZİL'DEN ŞÜPHEM YOK"

Tartışmaların yersiz olduğunu dile getiren Alman çalıştırıcı, İlkay Gündoğan, Emre Can ve Nuri Şahin'i de görüşlerine katarak, "Bu tartışmaları iki yüzlü buluyorum. Kötü şeyler oldu çünkü insanlar doğru bir şekilde bilgilendirilmedi. İlkay'ı çok iyi tanıyorum. Emre Can ve Nuri Şahin'i de öyle. Mesut'u çok bilmiyorum ama bu adamların hepsinin Almanya'ya olan sadakatlerinden şüphem yok" ifadelerini kullandı.

 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!