comScore

Liverpool Liverpool

Jose Mourinho'dan Mohamed Salah itirafı!

27 Nisan 2018, Cuma 12:35
Jose Mourinho'dan Mohamed Salah itirafı!

Piyasa değeri 150 - 200 milyon euro olarak gösterilen Mısırlı Mohamed Salah sadece 2 sezon önce 15 milyon euroya Roma'ya satılmıştı. Bu konuda eleştirilen Jose Mourinho kendisini savundu.

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa'nın bu sezon en büyük çıkış yapan futbolcusu Mohamed Salah rekorları alt üst ediyor. Liverpool'u Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkarması beklenen Mohamed Salah hakkında en çok eleştirilen isimlerden biri ise Jose Mourinho, Salah'ı 2013-2014 sezonu devre arasında Basel'den Chelsea'ye transfer eden Jose Mourinho genç oyuncudan hem faydalanamadığı için hem de onun döneminde 15 milyon euro gibi cuzzi bir ücret karşılığında Roma'ya gönderildiği için eleştiriliyordu. Mourinho, iki sezonda değerini 10'a katlayan Salah hakkında sessizliğini bozdu. 


Jose Mourinho'nun Mohammed Salah açıklaması


ESPN'e konuşan Jose Mourinho, Mohammed Salah'ı Chelsea'ye getiren kişi olduğunu ancak onu kendisinin satmadığını söyledi.

"Bence bu sezonki oyunu onun için bile sürpriz oldu" diyen Jose Mourinho yıldız oyuncunun fantastik bir performans sergilediğini söyledi. Salah'ın olgunluk dönemine girmiş bir futbolcu olduğunun altını çizen Jose Mourinho, "Şimdiye kadar birçok takımda önemli deneyimler kazandı ve bu sezon ise hem takım, hem Klopp hem de onun oyun anlayışı ile çok iyi bir uyum sağladı. Bu yüzden Salah'ın bu seviyeye çıkması beni çok da şaşırtmıyor" ifadelerini kullandı. 
"BEN ALDIM, KİRALANMASINI İSTEDİM AMA GÖNDERMEDİM"

Bu yılki Ballon d'Or'u kazanması beklenen isimlerin başında gelen Mohamed Salah için "Bu konuda ilk kez konuşacağım. İnsanlar Salah'ı benim sattığımı düşünüyor ama bu adil bir yorum değil. Aksine onu Chelsea'ye ben aldım" dedi. 

Mohamed Salah'ın satın almasını bizzat kendisinin istediğini söyleyen Mourinho, "Geldiğinde fiziksel ve mental olarak hazır değildi. Genç bir çocuk olarak gelmişti. Sosyal ve kültürel olarak kayboldu ve her şey onun için zordu. Onu kiraya vermeyi düşündük ve bunu kendisi de kabul etti. Daha fazla oynamak ve tecrübe kazanmak istiyordu. Gitmek istedi ve onu Fiorentina'ya kiraladık. Gerçekten de orada tecrübelendi." dedi.

Mohamed Salah'ın satılmasını istemediğini söyleyen Mourinho, Chelsea'de elinde başka kanat oyuncuları olduğunu da söylerken "Willian, Eden Hazard gibi başka kanat oyuncuları da vardı. Bu yüzden onu kiralamaya birlikte karar verdik ancak daha sonra onu satma kararını ve ondan gelecek para ile başka transferler yapma kararını ben vermedim. Bu kararı kulüp verdi" dedi. "FUTBOLDA BUNLAR OLUR"

Salah'ı alma kararını kendisinin, satma kararını ise kulübün verdiğinin altını tekrar çizen Jose Mourinho, "Yine de böyle şeyler futbolda olur. Bazen daha fazla ilerleyeceğini düşünmediğiniz bir oyuncu sizi şaşırtabilir veya gelişeceğini düşüneceğiniz bir oyuncu beklediğiniz gelişimi gösteremeyebilir. Ben bunlara hata gözüyle bile bakmıyorum" dedi.

"ÖNEMLİ OLAN SALAH"

Sonuç olarak Salah'ı kimin alıp, kimin sattığının bir öneminin olmadığını söyleyen Mourinho, "Önemli olan Salah'ın performansı. O mükemmel bir oyuncuya dönüştü ve onun bu gelişimi için mutluyum. Bize karşı da iki maçta da oynayıp gol atamadı" dedi.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"