comScore

Lionel Messi'ye İsrail yalanlaması

06 Haziran 2018, Çarşamba 22:00
Lionel Messi'ye İsrail yalanlaması

İptal edilen İsrail-Arjantin maçı sonrasında Lionel Messi'nin İsrail'e yönelik sözleri gündeme oturmuştu.

FutbolArena - Arjantin'in İsrail Milli Takımı ile oynamayı planladığı ve daha sonra gelen tepkiler üzerinde vazgeçtiği karşılaşmanın yankıları sürüyor. 

Arjantin Milli Takımı daha önce açıkladığı üzere Kudüs'te İsrail Milli Takımı ile karşı karşıya gelecekti. İki takımın mücadelesinin duyurulması sonrasında gelen tepkiler Arjantin Federasyonu'na geri adım attırmış ve hazırlık karşılaşması iptal edilmiş ve Lionel Messi'nin açıklamaları gündeme oturmuştu
YALANLAMA GELDİ

İptal kararı sonrasında Lionel Messi'nin İsrail'e yönelik ''Çocuk kattileri ile futbol maçı yapmamız kabul edilemezdi.'' açıklamaları Arjantin Federasyonu tarafından yalanlandı. 


İsrail-Arjantin hazırlık maçı neden iptal edildi?


Cumartesi günü Kudüs'te oynanması planlanan İsrail-Arjantin hazırlık maçı iptal edildi. Filistin Federasyonu Başkanı Jibril Rajoub'un yaptığı açıklamalar nedeni ile İsrail-Arjantin maçı oynanmamasına karar verildi. Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Jibril: ''Messi fotoğraflarını ve Arjantin formalarını yakın'' demişti.İtalya'da yaşayan Filistin vatandaşları İsrail ile Kudüs'te hazırlık maçı oynamaya hazırlanan Roma Arjantin Büyükelçiliği önünde protestolar gerçekleştirmişti.


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.