comScore

Lille Lille

Zeki Çelik'ten Merih Demiral açıklaması! "Bizim komandomuz"

15 Aralık 2019, Pazar 14:38
Zeki Çelik'ten Merih Demiral açıklaması!

Lille forması giyen milli futbolcumuz Zeki Çelik, TRT Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Yurt dışında yaşayan milli sporcuların ülke dışındaki hayatlarını TRT Spor'da ekrana getiren 'Sporcu Vizesi' programı, bu hafta Lille takımında forma giyen Zeki Çelik'in, Fransa'daki yaşamına konuk oldu. DHA'nın programdan derlediği açıklamalar şu şekilde:

"MERİH DEMİRAL BİZİM KOMANDOMUZ"
Yusuf Yazıcı ile birlikte Lille'de çok iyi zaman geçirdiklerini anlatan Zeki Çelik, en çok Merih Demiral'ı özlediklerini belirterek, "Merih Demiral'ı çok seviyoruz. Yusuf ile Milli Takım'a gittiğimiz zaman hep şakalaşıyoruz. Merih'i özlüyoruz, arada bir onu arıyoruz da, çünkü çok pozitif iyi niyetli bir insan. Bunu da söylemeden geçmeyeyim, seviyoruz kendisini. Bizim komandomuz. O'na "Komando" diyoruz" diye konuştu.

Zeki Çelik, takım arkadaşı Yusuf Yazıcı ile çok eğlenceli vakit geçirdiklerini de ifade ederek, "Yusuf zaten çok komik bir çocuk. Birlikte iyi eğleniyoruz. Antrenmanda da çok gülüyoruz. Jose Mourinho, Tottenham'a transfer olunca bizim iki yardımcı hocamızın da onun yanına geçeceği belli oldu. Onların adına çok sevindik" şeklinde konuştu.

"FİZYOTERAPİSTİM İLE AYNI EVDE YAŞIYORUZ"

Maç programları ile de ilgili konuşan Zeki Çelik, fizyoterapisti ile aynı evde yaşadığını vurgulayarak, "3 günde bir maç oynuyoruz. Evde bir gün yatıp bir gün otelde kalıyoruz. Öyle geçiyor günlerimiz. Bu maç temposunu herkes kaldıramaz ve sakatlıklar oluyor. Fizyoterapist de bunun için bana çok iyi geliyor. Çünkü sürekli açma-germe, tedavi uyguluyor. Yemeklerime kadar bana söylüyor 'Şöyle yap, böyle yap. Daha iyi olur. Gel sana şu hareketi yapayım' diye. Hep öğretici şeyler gösteriyor ve eskiye göre fiziksel olarak kendimi daha rahat hissediyorum. Bu seviyedeki her futbolcuya lazım bence" ifadelerini kullandı.

"BENİ BUGÜNE KADAR EN FAZLA ZORLAYAN NEYMAR'DI"

Siyamend Kaçmaz'a samimi itiraflarda da bulunan Zeki Çelik, "Seni bugüne kadar en fazla zorlayan futbolcu kim oldu?" sorusuna da, "Neymar oldu. Çok zorlandım ona karşı oynarken. Gerçekten çok yetenekli bir futbolcu. Mbappe de çok iyi bir futbolcu. İkisi karşılıklı oynadığım en kaliteli futbolcular olabilir. Neymar'ın çok farklı bir yeteneği var. Çok hızlı. Topla ilişkisi çok iyi. Nereden basarsan diğer tarafa çok hızlı bir şekilde dönebiliyor. Şaşırdım oynarken, çok ilginç bir futbolcu" şeklinde konuştu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"