comScore

Lille Lille

Fransa'da 4 Türk! "Her şeyi birlikte yapıyorlar"

07 Mayıs 2021, Cuma 11:02
Fransa'da 4 Türk!

Lille forması giyen milli futbolcularımız Fransız basınında manşetlerde yer alamya devam ediyor.

FutbolArena - Fransa Ligi'nde Lille forması giyen Burak Yılmaz, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı ve Mustafa Kapı ile ilgili L'Equipe Gazetesi detaylı bir habere yer verdi. Gazete, milli futbolcularımızın günlük yaşantısıyla ilgili detaylara yer verdil. Ligue 1 Türkçe Twitter hesabının çevirisini yaptığı haber şu şekilde:

"HER ŞEYİ BERABER YAPIYORLAR"
"Lille'in 4 Türk oyuncusu Burak Yılmaz, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı ve Mustafa Kapı, Manchester City - PSG maçını Burak Yılmaz'ın evinde beraber izlediler. Mustafa Kapı altyapı tesislerinde kalırken diğer üçlü birbirlerine 10 dakikalık mesafede oturuyor. Her şeyi beraber yapıyorlar. Beraber biber dolması, yaprak sarması yiyorlar.. Belçika'ya, Paris'e gezmeye gidiyorlar. Haftada 2 gün Fransızca dersi alıyorlar. Zeki Çelik çok iyi anlıyor fakat basın önünde çekiniyor. Kendi içlerine kapanmalarında pandemi yüzünden Fransa'da restoran ve bar dahil birçok yerin kapalı olmasının da etkisi var. Burak ve Yusuf soyunma odasında ilk olarak İngilizce iletişim kuruyorlar. Yusuf, tenisi, Zeki ise masa tenisini çok seviyor."

Haberde Lille'de yer alan 400 kadar Fransız-Türk derneğinin başkanı olan İbrahim Alıcı'nın şu sözlerine de yer verildi:

"Haftada ortalama 2 kez beraber yemek yiyorlar ve Mustafa Kapı'yı da davet ediyorlar. Davetler Burak Yılmaz'ın ya da benim evimde oluyor."

Son dakika Fransa Ligi Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!