comScore

Galatasaray Galatasaray

İlhan Cavcav'dan Ahmet Çalık açıklaması

30 Aralık 2016, Cuma 15:25
İlhan Cavcav'dan Ahmet Çalık açıklaması

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Ahmet Çalık'ın Galatasaray ile anlaştığını duyduğunu söyledi. 

FutbolArena - Galatasaray'ın Ahmet Çalık transferiyle ilgili AA'a konuşan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, güzide kulüplerin, kırmızı-siyahlı takımın altyapısında yetişen futbolcuları kadrolarına katmak istemelerinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

"4 MİLYON EURO İSTİYORUZ"
Ahmet'in transferine icazet verme şartımız 4 milyon eurodur. Futbolculara bizim verdiğimiz paralar ortada. İstanbul takımlarının verdiklerini de herkes biliyor. Biz o paralara futbolcu oynatıp kulübün dengelerini bozamayız. Onun bizde bizim onda emeğimiz var. Hafta sonu Galatasaraylı yöneticilerle transferi görüşeceğiz. Kulübün menfaatleri her şeyden önce gelir, bunu da en iyi altyapımızda yetişen oyuncularımız bilir." 

Gençlerbirliği'nin Türk futboluna hizmet etmeyi sürdüreceğini ve "futbolcu fabrikası" olarak çalışmaya devam edeceğini belirten Cavcav, "Galatasaray'ın, futbolcumuz Ahmet ile anlaştığını ben de duydum, 'hayırlı olsun.' diyeceğim ama burada biz de varız. Transfer kulüpler anlaşınca olur. Bizle henüz bir görüşme olmadı." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"