comScore

LGS Sınav Yerleri - E-Okul Öğrenci Girişi Yap (LGS Giriş Belgesi Sorgulama)

23 Mayıs 2018, Çarşamba 11:07
LGS Sınav Yerleri - E-Okul Öğrenci Girişi Yap (LGS Giriş Belgesi Sorgulama)

LGS sınavı öncesi öğrenciler LGS sınav yerleri aramalarını yapmaya başladı. LGS sınav yerlerinin belli olmasının ardından sınava girecek olan öğrenciler E-Okul öğrenci girişi yap şeklinde aramalar yaparak sistemden sınav yerlerini öğrenmeye başladı. Bizler de sınava girecek olan öğenciler için LGS sınav yeri sorgulama ekranını sizler için hazırladık. LGS sınav yeri sorgulama, LGS sınavı ne zaman, LGS öğrenci giriş sistemi, LGS öğrenci belgesi gibi aramaların yanıtları haberimizde.

LGS Sınav Yerleri belli oldu mu? LGS Sınav Yerleri sorgulama, LGS Sınav Yerleri yerleri açıklandı mı? LGS Sınav Yerleri sorgulama ekranına nasıl ulaşırım. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS Sınav Yerleri açıklandı. Sınava girecek olan öğrenciler E-Okul Öğrenci Giriş Yap araması üzerinden sisteme girerek LGS Sınav Yerlerini öğrenmeye başladı. Peki E-Okul Öğrenci Girişi Yap işlemi nasıl oluyor? LGS Sınav Yerleri sorgulama ekranına nasıl ulaşabilirim? gibi soruların yanıtları haberimizde.
 

LGS Sınav Yerleri 2018 (E-Okul Öğrenci Girişi Yap)


LGS Sınav Yerlerini öğrenebilmek için E-Okul Öğrenci Girişi Yap işlemi sonucunda sınav yerlerine ulaşılabiliyor. MEB tarafından yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı'nda öğrencilerin sınavlara gireceği okullar belirlendi. Bakanlığın yapacağı ve bu yıl 8'inci sınıfa devam eden öğrencilerin isteğine bağlı olarak gireceği merkezi sınav, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak.


LGS SINAV YERLERİ - E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAP! TIKLA >>

 

LGS Sınavı ne zaman? LGS Sınavı'nda kaç soru olacak? LGS Sınavı saat kaçta başlayacak?


2 Haziran Cumartesi günü yapılacak sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Sınavın birinci bölümü saat 09.30'da, ikinci bölümü ise saat 11.30'da başlayacak. Sınavın, birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek, ikinci bölümde sayısal alandan 40 soru yöneltilecek ve 60 dakika sürecek.

Sözel bölümde, 8'inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10'ar olmak üzere 50 soru, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20'şer olmak üzere, 40 soru yöneltilecek.

İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamayacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"