comScore

Leyla bebek ölüm sebebi açıklandı! Leyla bebek otopsi sonucu ne* Leyla bebek neden öldü? Leyla Bebek nasıl öldü?

03 Temmuz 2018, Salı 14:22
Leyla bebek ölüm sebebi açıklandı! Leyla bebek otopsi sonucu ne* Leyla bebek neden öldü? Leyla Bebek nasıl öldü?

Leyla bebeğin ölümü hakkında son dakika açıklaması geldi. Leyla bebek neden öldü? Leyla bebek ne zaman öldü? Leyla bebeğin ölümünün perde arkasıyla ilgili Ağrı Valisi açıklamada bulundu. Leyla bebek neden öldü? Leyla bebek'e ne oldu? Leyla bebek ölüm sebebi ne? Son dakika gelişmeleri haberimizin devamında. 

Leyla bebek neden öldü? Leyla bebek ölüm sebebi ne? Ağrı'da kaybolan ve günlerdir yapılan arama çalışmalarına rağmen izine rastlanamayan Leyla bebek'in cansız bedenine ulaşıldıktan sonra Leyla bebek'in neden ve Leyla bebek'in nasıl öldüğü merak edilmeye başlandı. Leyla bebeğin ölümüyle ilgili olarak Ağrı Valisi'nden son dakika Leyla bebeğin ölümü hakkında açıklama geldi. Ağrı Valisi Süleyman Erban Leyla bebeğin ölümüyle ilgili açıklama yaptı.
 

Leyla bebek neden öldü? Leyla bebeğin ölüm sebebi (3 Temmuz 2018 Cumartesi)


Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış. Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması. Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralama izi mevcut değil. O süre zarfında vahşi hayvan yaralaması da söz konusu değil. (Cinsel istismar sorusuna) Vücudundaki izler güneş yanığı. Çocukla ilgii herhangi bir istismar, tecavüz emaresi de yok. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamanladı ve aile gelenekler gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Sabah saat 05.00 itibarıyla teslim edildi ve aile ile köylüler yavrumuzun cenazesini defnettiler. İnşallah son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum. (Kaçırılma sorusuna) Bazı ipuçları ve gözaltı var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Jandarma ve emniyet güçleri yoğun şeliklde çalışıyor. Gözaltı sayısını veremem ama bu bir kaçırılma olayı. Yavrumuz, daha önce AFAD ekipleri ve profesyonel balık adamlar tarafından defalarca bakılan; drone tarafından da defalarca görüntülenen bir yerde bulundu. Eldeki deliller, en fazla birkaç gün önce oraya bırakıldığını gösteriyor... Çay içmek için oraya giden bir köylü tarafından bulundu.

NELER YAŞANMIŞTI?

Minik Leyla için aramaların devam edeceği öğrenilirken baba Nihat Aydemir, son günlerde sosyal medyada kızının bulunduğuna dair yalan ve yanlış paylaşımların yapıldığını ve bunun da kendilerini zor durumda bıraktığını dile getirdi. Kızının bulunması için ekiplerin ellerinden geleni yaptığını anlatan Aydemir, kızının köyde olmadığını ve kaçırılmış olabileceğini savundu. Aydemir, "Çocuğu bulamıyoruz. Yüzde bir milyon dışarıdadır. Ama eğer sesim kızımı kaçıran o adama gidiyorsa ve onda merhamet ve vicdan varsa çocuğumu bir yere bıraksın alalım. Çocuğum şimdi ne haldedir. Perişandır, yemek yemiyor. Süt kullanıyor. Eğer sesim o adama gidiyorsa çocuğuma süt verin. Eğer biraz merhamet ve vicdan varsa kızımı bir yere götürsün ben ondan şikayetçi olmayacağım. Çocuğumu bir yere getirip bıraksınlar" ifadelerini kullandı. Son günlerde sosyal medyada kızı Leyla'nın bulunduğuna yönelik yanlış paylaşım sayısının oldukça arttığını ve bunun da kendilerini zor durumda bıraktığını ifade eden Aydemir, "2 gün önce bir fotomontaj yapmışlar. Doğu ve Güneydoğu'da 3 saatliğine bir çocuk kaybolmuştur. Askerlerden biri çocuğu kucağına alıyor. Bu sırada bir vatandaş bulunan çocuğun Leyla olduğunu düşünerek sosyal medyada paylaşıyor. Ama öyle bir şey yok, Leyla bulunamadı" şeklinde konuştu. Çaresiz olduklarını ve tüm Türkiye'den destek gördüklerini yineleyen baba Aydemir, kızının bir an önce bırakılmasını istedi.

LEYLA AKDEMİR SOSYAL MEDYA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"