comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Tüzemen: 'Riekerink, Sneijder sayesinde Galatasaray'ın başında'

28 Ekim 2016, Cuma 13:20
Levent Tüzemen: 'Riekerink, Sneijder sayesinde Galatasaray'ın başında'

“Geldiğinden beri "Ben 10 numara gibi oynamak istiyorum. Solda oynamam" diyen Sneijder şimdi ise sola yaslanarak idare ediyor!”

FutbolArena - Sabah Yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink'in Hollandalı oyuncuya toz kondurmadığını çünkü Sneijder sayesinde Galatasaray'ın başında olduğunu yazdı.

Tüzemen, “Sneijder'i korumak” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Riekerink, Galatasaray'ın başına geçtiyse bu tamamen Sneijder sayesindedir. Riekerink de eline geçirdiği bu fırsatı düzgün ve akıllı bir şekilde kullanıyor. Hollandalı hocanın oyuncularla kurmuş olduğu sıcak ve mükemmel diyalog, Galatasaray'a da olumlu yansıyor. Yerli ve yabancı oyuncular Riekerink'i sadece sevmiyor büyük saygı da duyuyor, Hollandalı hoca da düzgün karakterli bir teknik direktör. 

Florya'daki basın toplantısını dikkatle izledim. Riekerink, Sneijder ile ilgili sorulara dikkatli cevap vermeye çalışırken toz kondurmamaya özen gösteriyor. Riekerink bu koruma kalkanını sadece Sneijder için değil Podolski ve Selçuk İnan başta olmak üzere tüm futbolcuları için kullanıyor. Gerçek şu; Sneijder'in mevcut form durumu, temposu ve fizik gücü Hollandalı teknik adamın dile getirdiği analizlere hiç uymuyor.”

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.