comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Nazifoğlu'ndan Trabzonspor maçı sonrası hakeme sitem

22 Ekim 2016, Cumartesi 21:38
Levent Nazifoğlu'ndan Trabzonspor maçı sonrası hakeme sitem

Galatasaray Sportif A.Ş yöneticisi Levent Nazifoğlu, Trabzonspor maçının ardından hakem kararlarını eleştirdi. 

FutbolArena - Galatasaray Sportif A.Ş yöneticisi Levent Nazifoğlu, 1-0 mağlup oldukları Trabzonspor maçının ardından rakibi tebrik etmesine rağmen müsabakanın hakemi Fırat Aydınus dışında ilave süre kararını eleştirdi. 

"RAKİP SÜREKLİ YATTI, 5 DAKİKA AZ."
Levent Nazifoğlu, Galatasaray maçının ardından yaptığı açıklamada, "Trabzonspor'u tebrik ediyoruz. Maçtan sonra güzel bir alışveriş oldu. Taraftarlar futbolcuları tribünlere çağırdı. Bugün kazanmak isterdik ama olmadı. Böyle maçlar oluyor. Bizim ülkemizde farklı bir futbol var. Tam baskı yapıyorsunuz, yükleniyorsunuz ve bu sırada oyuncular yerde yatmaya başlıyor. Hakemler de müsama gösteriyor. Neden oluyor bilmiyorum. Aman bize dokunmasınlar mı diyorlar bilmiyorum. Ancak işte maç sonuna verilen 5 dakika uzatma. O kadar oyuncu yattı, zaman geçirildi ve 5 dakika uzatma verildi." şeklinde konuştu. 

"TRABZONSPOR İYİ SAVUNMA YAPTI"
Levent Nazifoğlu, Trabzonspor'un çok iyi savunma yaptığına değinerek, "Mücadeleyi beğendim ama oyun olarak bazı sıkıntılarımız var. Çocukların isteği son dakikaya kadar sürdü. Trabzonspor da çok iyi savunma yaptı. Onları da havadan 3 puan aldı diye değerlendiremeyiz." şeklinde görüş belirtti.

Sakatlığına rağmen mücadeleye ilk 11'de başlayan Wesley Sneijder'in performansını değerlendiren Nazifoğlu, "Sneijder'in oynaması hocanın tercihi. Bu tercihle topu orta sahada tutarak, daha etkili futbolcuları oynatmak istedi. Pek umduğunu alamadı gibi göründü." değerlendirmesinde bulundu.

'BENİ ELEŞTİRİLENLERİ KINIYORUM'

Genel kurulda Riva ve Florya projelerinin onaylanmasına dikkat çeken Nazifoğlu, 'Kongreden olumsuz karar çıkarsa şampiyonluğu etkiler.' uyarısının eleştirilmesine tepki gösterdi. Nazifoğlu tepkisinde "Bu, futbolcuların parası ödenmeyecek demektir. Galatasaray ödeme güçlüğüne girecek demektir. Futbolcuların parasını ödeyemezsek, şampiyonluğu etkilemez mi? Biz, 'elimizden geleni yapmayacağız' demedik. Her şeye rağmen elimizden geleni yapacağız ama doğal olarak etkileyecek. Parasını almayan futbolcuyla şampiyonluğa giderken güçlük çekmez misiniz? Bunu herkes anladı ama anlamak istemeyen kötü niyetli kişiler bunu başka türlü kullanmak istedi. Onları kınıyorum." ifadelerini kullandı.

'TRABZONSPOR'UN GOLÜNDE OFSAYT GÖREMEDİM'

Beyaz Futbol programına da açıklamalarda bulunan Levent Nazifoğlu, "Trabzonspor'un golü bana ofsayt gibi gelmedi." dedi.

Hakem hakkındaki eleştirileri yorumlayan Nazifoğlu, "Türk futbolunda yerde yatma hastalığı var. Ama yenilginin hakemle ilgisi olduğunu düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

"Umarım Fenerbahçe ve Beşiktaş da puan kaybeder." diyen Nazifoğlu, eleştiriler almasına ise "Basına çok malzeme veriyorum. Çok eleştiri alıyorum. Konuşmam bazılarının hoşuna gitmiyor ama basın sözcüsüyüm." yorumunda bulundu.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.