comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Nazifoğlu'ndan scout ekibi itirafı

19 Ocak 2017, Perşembe 00:21
Levent Nazifoğlu'ndan scout ekibi itirafı

Galatasaray yöneticisi Levent Nazifoğlu, scout ekibini beğenmedini söyledi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Galatasaray ile adı anılan oyuncular taraftarları rahatsız ederken, scout ekibinin de tartışılmasına neden oldu.

'SCOUT EKİBİ BULANIK SUDA BALIK AVLIYOR'
Gençlik Odası TV'ye röportaj veren Galatasaray yöneticisi Levent Nazifoğlu, scout ekibini beğenmedini itiraf etti.

Ekibe yeterince bütçe ayıramadıklarını söyleyen Nazifoğlu, "Scout ekibini beğenmiyorum. Beğenmeme nedenim de şu; biz onlara yeterince imkan vermiyoruz. Oyuncuları televizyon ve internet vasıtasıyla izliyorlar. Uçağın sisli havada inmeye çalışması gibi bulanık suda balık avlıyorlar. Onlara gerekli bütçeyi verebilsek ve yurtdışındaki maçları da izleyebilseler çok daha başarılı olacaklar." ifadelerini kullandı.

TARAFTARLARDAN AHMET ÇALIK TEPKİSİ

Ara transfer döneminde Galatasaray, 2,5 milyon Euro bonservis bedeliyle Gençlerbirliği'nden transfer ettiği Ahmet Çalık ile 4,5 yıllık anlaşma sağlarken taraftarlarını memnun edemedi. Ahmet Çalık transferinden mutlu olmayan sarı kırmızılı taraftarlar, sosyal medyada Galatasaray yönetimi ve scout ekibini eleştirdi.
 

Levent Nazifoğlu'na scout ekibi eleştirisi


Spor yorumcusu Uğur Karakullukçu sosyal medya hesabından Nazifoğlu'nun scout ekibi sözlerini eleştirdi.

İşte o sözler:

"Nazifoğlu yüzlerce ligi, yıllarca geriye gidip izleyebileceğiniz bir platforma 'TV' diyerek gece gündüz çalışan GS scout ekibini harcamış. Bir scout ekibine, “Beğenmiyorum çünkü...” deyip veremediğin imkanları sıralayamazsın. Sen ne iş yapıyorsun o zaman orada? Nazifoğlu keşke sözlerini dinlemediği için kulübe kaybettirdikleri genç yıldızları, çöplere döktükleri milyonlarca Euro'dan da bahsetseymiş! Cavanda'ya verdiğin bonservisin onda biriyle scout ekibi 5 sene canlı futbolcu izlerdi dünyanın dört bir yanında. Yollasaydın. Wyscout imkanlarında onbinlerce saatini harcamış, Kolombiya'dan Mısır'a dek oyuncu aramış insanları youtub'eçu seviyesine indirgemek ayıptır. Özünde hatalarından bahsediyor eyvallah ama bir insan sözlerinin nereye gideceğini tartmadan bodoslama konuşuyorsa yöneticilik yapmamalıdır."

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)