comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Nazifoğlu'ndan Riekerink açıklaması

13 Şubat 2017, Pazartesi 01:26
Levent Nazifoğlu'ndan Riekerink açıklaması

Tribünlerin istifaya davet ettiği Riekerink hakkında Galatasaray yöneticisi Levent Nazifoğlu'ndan açıklama geldi.

FutbolArena - Süper Lig'in 20. haftasında sahasında ağırladığı Kayserispor'a 2-1 yenilen Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink de istifaya çağırıldı.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan yönetici Levent Nazifoğlu, Riekerink ile yola devam edeceklerini belirtti.


Riekerink gönderilecek mi?


"Teknik Direktör Jan Olde Riekerink yerine şu an kimi getirebiliriz?" diye soran Nazifoğlu, "Kim daha faydalı olabilir. Böyle bir değişikliği daha çok zarar getireceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu. 
Basında adı geçen isimlerden Raşit Çetiner, Hasan Şaş, Abdullah Avcı, Fatih Terim ve Tudor'la da görüşmediklerini belirten Nazifoğlu bu dönemde bir teknik adam değişikliğinin 3-4 hafta kaybettirebileceğini de dile getirdi. Nazifoğlu ayrıca özeleştiride de bulunarak "Riekerink'i koruyamadı, herkes acımasızca dokundu ve bundan da zevk aldılar." dedi.
"Hocayla yolları ayırma konusunda görüşme olmuyor. Alternatifleri kendimiz konuşuyoruz ama hocayla bir problemimiz olmadı." diyen Nazifoğlu "Takımımız Sneijder'e çok alışmış, olmayınca takım bocalıyor. Selçuk da olmayınca orada sorumluluk alacak biri bulunmadı." ifadelerini kullandı. 

Nazifoğlu futbolcuları da eleştirirken, "Ödemeler işe yaramadı demek ki rahatladılar" dedi. Galatasaraylı yönetici ayrıca sayılmayan golde de Eren Derdiyok'un hamlesinin faul olmadığını dile getirdi.


Levent Nazifoğlu'ndan Galatasaray taraftarına eleştiri


Maçın 2. yarısında yapılan protestolar hakkında da konuşan Nazifoğlu, "Başarısız olunduğu zaman protestolar normaldir ama takımın başarılı olmasını istiyorsak maç sonunda protesto edelim." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın yediği kafa gollerine de değinen Nazifoğlu, "Uzun boylu stoperlerimiz yok, devre arasında bunun için ciddi çaba sarfetmiştik ama olmadı. Her hafta duran toptan gol yeyince şampiyonluk iddiasını arttıramıyoruz. Bundan sonra her maçı kazanmalıyız" dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)