comScore

FutbolArena TV

Leonardo: "Fenerbahçe'ye karşı geçmişten gelen kültürü devam ettirmek istiyoruz"

24 Kasım 2017, Cuma 14:54

Süper Lig'in 13. haftasında 26 Kasım Pazar günü sahasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Antalyaspor'da Teknik Direktör Leonardo Aroujo, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Leonardo, Fenerbahçe'nin Antalyaspor'un yeni stadyumunda oynadığı maçlarda galip gelemediğinin hatırlatılması üzerine, geçmişten gelen kültürü galibiyet alarak devam ettirmek istediklerini söyledi.

“Fenerbahçe'nin üzerinde baskı olacak”
Antalyaspor'da Teknik Direktör Leonardo Aroujo, “Bazen bu tür maçlar ters olur her iki taraf içinde. Ama bizim açımızdan bakıldığında bazı avantajlarımız var. Taraftarımızın önünde oynayacağız. Bu haliyle de Fenerbahçe'nin üzerinde baskı olacak. Onlar için de önemli bir maç. Tabii son maçlarında galip geldiler ama bizim açımızdan daha önemli. Konyaspor karşısında geliştirdiğimiz oyunu Fenerbahçe maçında da üzerine koyarak devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.

“Hazır olan oyuncular sahada olacaklar”
Sakat oyuncuların problem oluşturduğunu ifade eden Leonardo, "Fenerbahçe büyük bir oyuncu topluluğundan oluşan bir takım. Baktığımız zaman 4-1 galip geldikleri Sivasspor maçında 5 oyuncudan yoksun çıktılar sahaya. Bizim de eksik oyuncularımız var ama bu asla bir bahane değil. Biz de büyük bir oyuncu grubuna sahibiz ve hazır olan oyuncular sahada olacaklar” şeklinde konuştu.

“Nasri'nin geri gelmesinden dolayı mutluyum”
Samir Nasri'nin sakatlıktan dönmesinden dolayı mutlu olduğunu kaydeden Leonardo, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Nasri'nin geri gelmesinden dolayı mutluyum. Diğer taraftan William Vainqueur, Djourou gibi oyuncularım eksik ama Nasri'nin geri gelmesi gerçekten mutluluk verici ve pozitif bir olay. Bütün grubu değerlendirdiğimizde zaten biz her şeyimizi vermekle yükümlüyüz. Bu tür farklılıkları oluşturacak oyuncuların geri gelmesi, takıma pozitif katkı verecektir.”

“Geçmişten gelen kültürü galibiyet alarak devam ettirmek istiyoruz”
Fenerbahçe'nin Antalyaspor'un yeni stadyumunda oynadığı maçlarda galip gelemediğinin hatırlatılması üzerine Leonardo, “Bu geçmişten gelen kültürü galibiyet alarak devam ettirmek istiyoruz. Zor bir maç olacak, rakibimiz sezona farklı sistemlerle başladı. Önce 4-3-3 sistemiyle başlayıp, ardından bazı değişikliklerle 4-2-3-1 taktiğine göre oynamaya çalıştılar. Farklı sistemlerde oynayan bir takımlar. Son maçta bazı oyunculardan yoksun olmalarına rağmen galip geldiler. Sakat olan oyuncuları geri geldi. Valbuena geri geldi, Dirar gibi ileri uçta önemli oyuncuları iyi durumdalar. Bunlara karşı dikkat etmemiz gerekecek maçta. Farklı sistemde oynayan bir takım ve bizde kendimizi bu şekilde hazırlıyoruz. Gulliano'da çok önemli bir oyuncu” dedi.

Antalyaspor Videoları