comScore

Leicester City'li Danny Simpson'a ev hapsi cezası - Premier Lig Haberleri

13 Mayıs 2016, Cuma 12:38
Leicester City'li Danny Simpson'a ev hapsi cezası - Premier Lig Haberleri

Premier Lig şampiyonu Leicester'ın futbolcusu Danny Simpson'a 21 gün ev hapsi cezası verildi. Simpson ligdeki son maçta ve şampiyonluk kutlamasında yer alamayacak.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig'de şampiyonluğa ulaşan Leicester'ın savunma oyuncusu Danny Simpson 2014 yılında çocuğunun annesi Stephanie Ward'a saldırdığı gerekçesiyle 300 saat toplum hizmeti cezası almıştı. Ancak Simpson bu cezanın sadece yarısını tamamlayabildi.

Simpson'ın avukatı Gary Ryan son yapılan duruşmada Simpson'ın toplum hizmeti yaparken medya mensupları tarafından gizlice görüntülendiğini, bunu devam ettirmesinin mümkün olmadığını söyledi. Avukat Ryan cezanın kalan kısmının iptalini ya da para cezası olarak ödenmesini talep etti.
 

270860-haber
 

Danny Simpson neden ceza aldı?


Mahkeme, Simpson'ın ücretsiz toplum hizmeti cezasına devam etmemesi talebini kabul etti. Ama bu cezayı 21 günlük hapis cezasıyla değiştirdi. Danny Simpson ücretsiz toplum hizmetinde kalan 150 saati tamamlamak yerine önümüzdeki 21 gün boyunca sabah 6'dan akşam 10'a kadar ev hapsinde tutulacak. Üzerine takılacak elektronik bir cihazla durumu takip edilecek olan Simpson eğer yasalara uymazsa tekrar mahkemeye çıkarılacak. Bu ceza nedeniyle Leicester'lı futbolcunun ligdeki son maç olan Chelsea mücadelesinde forma giyme şansı kalmadı. Şampiyonluk kutlamalarına katılamayacak olan Simpson, kulübün kısa süre sonra yapacağı Tayland turnesinde de yer alamayacak.

Şampiyon Leicester'ın savunma hattını değişmez ismi olan sağ bek Danny Simpson bu sezon ligde 29 maçta ilk 11'de görev almıştı.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!