comScore

Leicester City Leicester City

Prandelli Leicester City'i neden reddettiğini açıkladı

19 Mart 2017, Pazar 18:54
Prandelli Leicester City'i neden reddettiğini açıkladı

Claudio Ranieri ile yolarını ayırdıktan sonra yardımcı antrenör Craig Shakespeare'i göreve getiren Leicester City, teknik direktör bulamıyor.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere'de geçen sezon peri masalı yazan ve ligden düşebilir denilen takkımı, tarihinde ilk kez Premier Lig şampiyonu yapan Claudio Ranieri, bu sezon da Şampiyonlar Ligi'nde tarih yazıp takımını grup lideri olarak son 16 takım içine sokmuştu. 

Buna karşın Ranieri, Premier Lig'de aldığı kötü sonuçlar nedeniyle küme düşme potasına yaklaştığı için gönderilmişti. 
Leicester City, Ranieri'den sonra birçok teknik adamlar görüştü. Bunların ikisi daha önce sırayla Galatasaray'ı çalıştıran İtalyan teknik adamlar Roberto Mancini ve Cesare Prandelli'ydi. Her iki İtalyan teknik adam da Leicester City'nin teklifini reddederken, Prandelli teklifi neden reddettiğini açıkladı.

"RANİERİ'Yİ NASIL DAVRANDIKLARINI GÖRÜNCE..."

Futbolun son dönemde çok değiştiğinden şikayet eden Prandelli, "Leicester'ın bana karşı bir ilgisi oldu ama hemen reddettim. Ranieri'ye nasıl davrandıklarını gördükten sonra karar vermek zor olmadı." dedi. 

Bilindiği üzere birçok teknik adam, Ranieri'nin gönderilmesi üzerine Leicester City yönetimini eleştirmiş ve özellikle Mourinho bunu "ihanet" olarak nitelendirip ağır ifadeler kullanmıştı. 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!