comScore

Leicester City Leicester City

İngiltere Premier Lig'den milli futbolcular için kırmızı liste kararı

24 Ağustos 2021, Salı 21:52
İngiltere Premier Lig'den milli futbolcular için kırmızı liste kararı

İngiltere Premier Lig kulüpleri, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu kırmızı listedeki 26 ülkede oynanacak milli maçlara, Eylül ayında futbolcu göndermemeye karar verdi.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig kulüpleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İngiltere'nin kırmızı listesinde bulunan ülkelerde gelecek ay maç yapacak milli takımlara oyuncu göndermeme kararı aldı.

26 ÜLKEDEN 60 FUTBOLCUYU İLGİLENDİRİYOR
Ligin internet sitesinde yer alan açıklamada, istemeden ancak oybirliğiyle alınan kararın gelecek ayki milli maç arasında kırmızı listede yer alan 26 ülkeye yolculuk yapması beklenen yaklaşık 60 futbolcuyu kapsadığı kaydedildi.

10 GÜNLÜK KARANTİNA ZORUNLULUĞU

Açıklamada, kırmızı ülkeden dönen ve 10 günlük zorunlu karantinaya giren bir futbolcunun Premier Lig'de iki, UEFA organizasyonlarında ve Lig Kupası'nda birer maç kaçırabileceği vurgulandı.

TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDEN ÇIKACAK MI?

İngiltere'nin kırmızı listesindeki ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. İngiliz basında yer alan haberlere göre, yarın ya da perşembe günü kırmızı listenin güncellenmesi ve Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılması bekleniyor.

Milli futbolculardan Çağlar Söyüncü Leicester City'de, Ozan Tufan Watford'da ve Halil Dervişoğlu ise Brentford'da forma giyiyor. (AA)

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!