comScore

Leicester City Leicester City

Çağlar Söyüncü: 'Gereken Cruyff dönüşüyse yaparım'

03 Kasım 2019, Pazar 14:40
Çağlar Söyüncü: 'Gereken Cruyff dönüşüyse yaparım'

Leicester City'nin yıldızı Çağlar Söyüncü, "Kimseyi eğlendirmeye çalıştığım yok. Ama yapılması gereken şey bir Cruyff dönüşü ise bunu yaparım." diye konuştu.

FutbolArena - Leicester City formasıyla beğeni toplayan ve İngiltere Premier Lig'e damga vuran Çağlar Söyüncü, İngiliz basınından Times ile samimi bir röportaj gerçekleştirdi. Söyüncü, Wolves maçında Raul Jimenez ile yaşadığı pozisyonu yorumlarken "Yapılması gereken şey bir Cruyff dönüşü ise bunu yaparım" dedi.
 

Çağlar Söyüncü'den Leicester City açıklamaları


Goal Türkiye'den Rezzan Yetiş'in çevirisini yaptığı röportajın satırbaşları şu şekilde:

"KİMSEYİ EĞLENDİRMEYE NİYETİM YOK"
"Oynadığım pozisyonda geride kalan son oyuncu benim. Bu da korkusuz bir tavır takınmayı gerektiriyor” sözleriyle gözü karalığının altını çizen Çağlar, şu soruya da açıklık getiriyor: Acaba herkesin düşündüğü gibi maça mı odaklanıyor, yoksa tribünlere mi oynuyor? “90 dakika boyunda oyuna odaklanıyorum. Kimseyi eğlendirmeye çalıştığım yok. Ama yapılması gereken şey bir Cruyff dönüşü ise bunu yaparım. Eğer maçı kazanırsak taraftarlar eğlenir ve mutlu olur."

"KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM"

"Burada olduğum, bu kulüp için ve böylesine harika oyuncularla birlikte oynayabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Hepimiz birbirimizin bireysel olarak iyi oynamasını istiyoruz; bu da takıma başarı getiriyor. Jamie Vardy çok komik biri. Sürekli şaka yapar ve bu da yeni bir oyuncunun çevresine uyum sağlayabilmesini kolaylaştıran bir şey."

"BABAM BANA ÇOK YARDIM ETTİ"

"Ailemde kimse top oynamazdı. Ama babam bana çok yardım etti, her zaman beni destekledi ve bana ilham verdi. Çok genç yaşta evden ayrıldım; ama ailem her zaman elimden gelenin en iyisini yapmamı ve herkese saygı göstermem gerektiğini söyledi. Ailem, benim de sıramın elbet geleceğini, sabırlı ve her an hazırlıklı olmam gerektiğini söylemişlerdi. Ve o zaman gerçekten geldi."

"BRENDAN RODGERS HARİKA BİR TEKNİK DİREKTÖR"

"Düzenli olarak oynamıyorsanız zorlanırsınız. Mutsuz olursunuz. Genç bir oyuncu olarak o benim ilk sezonumdu ve kolay olmadı. Ama takım arkadaşlarım bana çok yardım etti. Teknik direktörümüz de harikaydı. Benim için zamanın geleceğini söyleyip duruyodu. Düzenli olarak oynayanlarla da sırasını bekleyen futbolcularla da çok iyi bir iletişimi vardır. Bir probleminiz varsa sizi dinler. Onun için oynamaktan ötürü minnettarım. Brendan Rodgers'ın hem taktiksel açıdan hem de insan yönetimi açısından; bütünüyle mükemmel bir teknik direktör olduğuna inanıyorum."

"ALPAY ÖZALAN İLE KONUŞUYORUZ"

"Alpay Özalan ile konuşuyoruz. İyi bir oyuncu olmalı çünkü Premier Lig'de Aston Villa'da oynamıştı. Geçmiştekiler kadar olmasa bile bizim jenerasyon da elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor."

"BEN RAKİBİMİN İSMİNE BAKMAM"

"Antrenman sırasında karşılaşacağımız takımı analiz ederiz; ama ben rakip oyunculara tek tek, isim isim bakmam. Ben sadece yeteneklerimi, hızımı ve gücümü geliştirip hazır hale gelmeye çalışırım. Salah ve Mane çok hızlı ancak siz de onlara ayak uydurmalısınız."

Son dakika İngiltere Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!