comScore

Lefter Küçükandonyadis sezonu mu olacak? TFF'den açıklama

17 Haziran 2018, Pazar 17:26
Lefter Küçükandonyadis sezonu mu olacak? TFF'den açıklama

Spor Toto Süper Lig'de yeni sezonun isminin Lefter Küçükandonyadis Sezonu olarak belirlenceği yönündeki iddiaların ardından TFF yetkilileri FutbolArena'ya konuştu. 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'de önümüzdeki yıl Lefter Küçükandonyadis Sezonu olarak belirleneceği yönünde iddialar sosyal medyada 17 Haziran 2018 Pazar günü sıkça yer almaya başladı.


Süper Lig'in adı Lefter Küçükandonyadis mi olacak? 


Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmezken, TFF yetkilileri FutbolArena'ya yaptığı açıklamada sosyal medyada çıkan iddiaları yalanladı. 

FutbolArena'nın ulaştığı TFF yetkilileri, "Böyle bir şey konuşmadık ve böyle bir karar almadık. Biz de bu iddiaları sosyal medyadan duyduk. Henüz bu konuda alınmış resmi bir karar yok. Henüz önümüzdeki sezonun ismini belirlemedik." şeklinde konuştular. 


Lefter Küçükandonyadis kimdir?


Lefter, 22 Aralık 1925 tarihinde, Büyükada'dadaki Hamam Sokak'ta dünyaya geldi. Babası balıkçılık yapan Hristo, annesi ise Argiro idi. Ailenin ikinci erkek çocuğu olan Lefter'in abisinin adı ise Panani idi. Küçükandonyadis'in ailesi 20. yüzyıl başında Arnavutluk'tan Büyükada'ya göçen Rum kökenli bir aileydi.
Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)