comScore

Lazio Lazio

Rumen futbolcu taraftarlar için bin bilet satın aldı!

15 Şubat 2018, Perşembe 20:39
Rumen futbolcu taraftarlar için bin bilet satın aldı!

Lazio'nun Rumen futbolcusu Stefan Radu, deplasmana taraftarlar çekmek için bin bilet satın aldı!

FutbolArena Dış Haberler Lazio forması giyen Stefan Radu, bu akşam oynanacak olan Avrupa Ligi son 32 turu müsabakasında Steaua Bükreş maçına gelmeleri için eski takımı Dinamo Bükreş taraftarlarına 1.000 bilet satın aldı.

Rumen basınından Digisport'ta yer alan habere göre Steaua Bükreş'in ezeli rakibi Dinamo Bükreş'in ateşli taraftarları bu maçta Lazio'yu tutmak için hazır bulunacak. 

Dinamo Bükreş - Steaua Bükreş arasındaki unutulmaz truva


İki takım arasındaki büyük rekabet geçtiğimiz sezon gerçekleşen unutulmaz olay ile yeniden alevlenmişti. 

2016-2017 sezonu başında, Şampiyonlar Ligi ön elemesi ilk maçında Manchester City, Rumen temsilcisi Steaua Bükreş'e konuk olmuş ve maçı deplasmanda 5-0 gibi farklı bir skorla kazanmıştı. Buna rağmen maçta ön plana çıkan olay, Dinamo Bükreş taraftarının yaptığı unutulmaz koreografi olmuştu.

Steaua Bükreş'in ezeli rakibi olan Dinamo Bükreş taraftarından bir grup genç, Steaua Bükreş başkanı Gigi Becali'ye giderek "Bizler Almanya'dan bu maç için gelen Steaua Bükreş taraftarlarıyız ve destek olursanız bir koreografi yapmak istiyoruz." derler. Bunun için başkan Becali'den finansal destek de alan Dinamo Bükreşliler, başkanın parasıyla yaptırdıkları kartonlarla stada gelirler. 200 kadar Dinamo Bükreş taraftarı bu maçta stada gelir ve Steaua Bükreş taraftarlarını da organize eder. Ellerindeki kartonlarda ne olduğunu bilmeden kaldıran Steaua Bükreş taraftarları "Doar Dinamo Bucuresti" yani "Sadece Dinamo Bükreş" yazısı koreografiyi gerçekleştirmiş oldu.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.