comScore

FutbolArena TV

LASK Linz'e 6 Puan Silme Cezası

28 Mayıs 2020, Perşembe 20:36

Avusturya'da flaş karar! LASK Linz kulübü federasyon tarafından belirtilen sağlık protokolüne uymayarak tam kadro antrenman yaptığı ortaya çıkınca 6 puan silme cezası aldı. 

Avusturya'da Şampiyonluk Play-Off grubuna 27 puanla lider başlayacak olan LASK Linz, bu cezanın ardından 21 puana düştü ve yeni lider Salzburg oldu. LASK Linz'in antrenmanlarda altıdan fazla oyuncuyla antrenmanları yürüttüğü ve sağlık protokolünü ihlal ettiği tespit edildi. 
İTİRAZ İÇİN 14 GÜN SÜRE

LASK Linz yönetimi bu karara itiraz edecek. Kulübün 14 günlük itiraz süresi var. Tahkime gitmeye hazırlanan LASK Linz kulübü geçtiğimiz haftalarda aynı zamanda gece yarısı kulübün antrenman tesislerine gece yarısı kimliği bilinmeyen kişiler tarafından kamera yerleştirildiğini açıklayıp şikayet etmişti. 

NELER YAŞANMIŞTI?

Avusturya'da daha önce 11 kulüp bir araya gelerek LASK Linz'in mesafe kurallarını hiçe sayarak tam kadro antrenman yaptığı yönünde federasyona şikayette bulunmuştu. LASK Linz ise bu süreçte yaptığı açıklamada, "Kimliği belirsiz kişiler tesislerimize sızarak, gizlice kamera koymuştur. Bu, suçtur! Soruşturuyoruz!" şeklinde bir açıklama yayınladı. 

Cezadan önce
1) LASK 27
2) Salzburg 24

Cezadan sonra
1) Salzburg 24
2) LASK 21

VİDEO ÖNERİLERİ