comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lacina Traore'nin menajeri Beşiktaş'a transferinin yakın olduğunu açıkladı

29 Ocak 2017, Pazar 19:38
Lacina Traore'nin menajeri Beşiktaş'a transferinin yakın olduğunu açıkladı

CSKA Moskova'da kiralık olarak forma giyen Lacina Traore'nin menajeri Dmitry Selyuk, golcü oyuncunun Beşiktaş'a kiralık olarak transferinin çok yakın olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Son dakika... CSKA Moskova'da kiralık olarak forma giyen ve bonservisi Monaco'da olan Fildişi Sahili forveti Lacina Traore'nin menajerinden sürpriz bir açıklama geldi. 

"BEŞİKTAŞ İLE ANLAŞTIK"
Daha önceden Lacina Traore'ye ciddi tekliflerin olduğunu ve Beşiktaş'a gitmeyeceğini söyleyen Lacina Traore'nin menajeri Dmitry Selyuk son yaptığı açıklamada, "Lacina'nın Beşiktaş'a kiralık olarak transferi çok yakın. Biz imzalamak için kağıtları bekliyoruz artık. Henüz imzalamadık ve bekliyoruz. Prensipte anlaşmaya vardık."diye konuştu. 

DAHA ÖNCE GİTMEYECEK DEMİŞTİ

Lacina Traore'nin menajeri Dmitry Selyuk geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ise golcü oyuncunun Beşiktaş'a gitmeyeceğini söyleyerek, "Beşiktaş'a gitmeyecek. Başka ciddi teklifler var. Şu an son durum bu." diye konuşmuştu. 


Lacina Traore Beşiktaş'a mı geliyor?


Şenol Güneş'in pivot özellikli bir santrfor istemesinin üzerine harekete geçen Beşiktaş Yönetimi 2.03'lük dev pivot Traore'yi gündemine almıştı. Traore dışında Demba Ba ile de ilgilenen Beşiktaş'ın iki oyuncudan birini seçmesi bekleniyor.


Lacina Traore'nin Beşiktaş'a transferinde son dakika haberleri


Lacina Traore'nin menajeri Selyuk, "Henüz imzalamadık ve bekliyoruz. Prensipte anlaşmaya vardık." derken, Beşiktaş Yönetimi bugün Demba Ba'yı İstanbul'a getiriyor ve tecrübeli oyuncu sağlık kontrollerinden geçirilecek. Demba Ba'nın sağlık kontrolleri olumsuz geçerse Lacina Traore'ye imza attırılabilir. Aksi halde, Demba Ba'nın sağlık kontrolleri temiz çıkarsa Demba Ba, Beşiktaş'a dönebilir. 


Lacina Traore kimdir?


Fildişi Sahili vatandaşı Traore 2.03'lük boyuyla Avrupa'nın en uzun santrforlarından biri. 1990 doğumlu oyuncu henüz 26 yaşında. Rumen ekibi Cluj'da çıkış yapan Traore, oradan 6 milyon euro karşılığında Kuban Krasnodar'a gitti. Kuban'da da yükselişini sürdüren Traore, bu kez 18 milyon euro karşılığında Anji Mahaçkale'ye transfer oldu. 

Anji'de 1.5 sezon kaldıktan sonra bir dönem Everton'a da kiralanan Traore, 10 milyon euro karşılığında Monaco'ya geçti. Monaco'da beklentileri karşılayamayan yıldız oyuncu. Bu sezon CSKA'ya kiralanmıştı. Traore CSKA'da 14 maçta 5 golle oynuyordu.  FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)