comScore

La Liga'dan 24 takım önerisine hayır!

14 Ağustos 2020, Cuma 21:04
La Liga'dan 24 takım önerisine hayır!

İspanya La Liga yönetimi, yeni sezonun 24 takımlı oynanması yönündeki öneriyi kabul etmedi ve La Liga Yönetimi Başkanı Javier Tebas açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - İspanya La Liga'da yeni sezonun 24 takımlı oynanması yönündeki öneri reddedildi. 

Hatırlanacağı üzere bu sezon liglerin sona ermesinin ardından Espanyol kulübü küme düşmenin kaldırılması yönünde talepte bulunmuştu. Öte yandan İspanya 2. Lig'de küme düşen Deportivo ve Numancia kulüpleri de mahkemeye giderek başvuru yapmıştı. 
Marca'nın haberine göre, La Liga yönetim kurulu başkanı Javier Tebas, ligin yeni sezonda 24 takımlı olması yönündeki öneriyi reddetti. 

"ESPANYOL: BU SEZON KÜME DÜŞME KALDIRILSIN"

Espanyol kulübü tarafından yapılan resmi açıklamada, "Pandemi sürecinin yarattığı olumsuz ekonmoik etki 2020/21 sezonuna kadar uzanacak. Buna ekonomik etkiyi eklersek, bu durum haksızlıktır. Pandemi sürecinden en çok etkilenenlerin cezalandırılması kesinlikle haksız bir durum. Tüm koşulları göz önünde bulundurursak, bu sezon küme düşmenin kaldırılması gerektiğini savunuyoruz. Farklı formüller ve yardımlaşmayla gelir kaybı telafi edilebilir." ifadelerine yer verildi. 

Espanyol kulübü, "Bu süreçte Valencia ve bizim gibi kulüplerde Mart-Nisan aylarında Covid-19 testi pozitif çıkan oyuncular oldu. Ancak liglerin oynanması için çaba sarfedildi. Her ne kadar lig tamamlanmış olsa da, bu süreçte eşit rekabet koşulları oluşmadı." açıklamasını yaptı. I

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"