comScore

La Liga'da Espanyol'dan resmi talep: "Küme düşme kaldırılsın"

03 Ağustos 2020, Pazartesi 18:49
La Liga'da Espanyol'dan resmi talep:

La Liga'yı son sırada bitiren Espanyol kulübü, pandemi sürecinin yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle küme düşmenin kaldırılmasını talep etti. 

FutbolArena Dış Haberler - La Liga'yı bu sezon 20. sırada bitiren ve küme düşen Espanyol, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada pandemi döneminin yarattığı olumsuz etkiler nedeniyle bu sezon küme düşmenin kaldırılmasını talep etti. 

"KÜME DÜŞME KALDIRILSIN"
Espanyol kulübü tarafından yapılan resmi açıklamada, "Pandemi sürecinin yarattığı olumsuz ekonmoik etki 2020/21 sezonuna kadar uzanacak. Buna ekonomik etkiyi eklersek, bu durum haksızlıktır. Pandemi sürecinden en çok etkilenenlerin cezalandırılması kesinlikle haksız bir durum. Tüm koşulları göz önünde bulundurursak, bu sezon küme düşmenin kaldırılması gerektiğini savunuyoruz. Farklı formüller ve yardımlaşmayla gelir kaybı telafi edilebilir." ifadelerine yer verildi. 
Espanyol kulübü, "Bu süreçte Valencia ve bizim gibi kulüplerde Mart-Nisan aylarında Covid-19 testi pozitif çıkan oyuncular oldu. Ancak liglerin oynanması için çaba sarfedildi. Her ne kadar lig tamamlanmış olsa da, bu süreçte eşit rekabet koşulları oluşmadı." açıklamasını yaptı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"